-

Lyžování Risoul / Vars, Francie

Vars

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Vars (Risoul / Vars, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Risoul / Vars - informace

Francouzská lyžařská oblast Risoul - Vars patří mezi nejoblíbenější a najdeme ji v regionu Hautes-Alpes pouhých 100 km do Grenoblu. Byla vytvořena spojením středisek Risoul a Vars. Čeští turistké si ji zamilovali díky skvělým cenám ubytovacích zařízení a 150 km lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Přepravu zde zajišťuje 57 lanovek a vleků.

Lyžařská oblast Risoul / Vars - fotografie

Ubytování je zde zajištěno přímo na okrajích sjezdovek. Středisko Risoul je asi nejlepším místem pro strávení Vaší zimní dovolené a to nejen kvůli cenám. Najdeme zde výborné sněhové podmínky pro lyžování a též celý rok zde svítí sluníčko.

Lehké sjezdovky pro začátečníky naleznete rozprostřené téměř všude a pokud s lyžováním začínáte můžete využít cvičných svahů ve spodních stanicích lanovek. Obtížnější sjezdovky najdeme nejvíce pod horou Chabrieres, kde na vás čeká i tzv. letmý kilometr, dále tu máme sjezdovky La Coni a Olympique. Ani na snowboardisty tu není zapomenuto a mají zde k dispozici 2 velké snowparky a mnoho volných terénů. Běžkařům je zde k dispozici asi 45 km tratí vedoucích překrásnou krajinou.

Lyžařská oblast Risoul / Vars - fotografie

Dále zde najdete restaurace, bary, kino, nákupní centrum, sportovní prodejny, půjčovny lyží a snowboardů, směnárnu a středisko první pomoci. Večer se můžete zajít pobavit na diskotéku Anapurnu či Morganu. Z dalších sportovních aktivit tu na Vás čeká bruslení na ledě, paragliding, let helikoptérou, jízdy se psím spřežením, lezení po ledovci a snowtubing. Tak neváhejte a přijeďte se i vy přesvědčit o kvalitách této oblasti.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Risoul / Vars není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Les Deux Alpes.

Doplňující informace k lyžování v Risoulu

Další hotely v Risoulu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Risoulu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Risoul / Vars, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.