-

Lyžování Puy Saint Vincent, Francie

Lyžování Puy Saint Vincent - informace

Puy Saint Vincent je krásná lyžařská oblast nacházející se v blízkosti národního parku Ecrins asi 35 km západně od Briançonu. Najdeme zde asi 60 km dobře upravovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 16 lanovkami a vleky. Jsou zde ideální sněhové podmínky a dostatek slunečního svitu.

Lyžařská oblast Puy Saint Vincent - fotografie

Začátečníci zde najdou několik lyžařských škol, které vám zaručí dobré služby a spoustu zábavy. Cvičné svahy se nacházejí v centru města v nadmořské výšce 1600 m. A jsou zde vynikající sněhové podmínky. Pokročilý lyžaři zde najdou opravdový ráj sjezdovek nacházející se nad i pod lesovým porostem. Využít můžete červené sjezdovky vedoucí z vrcholku La Pendine nádherným modřínovým lesem v nadmořské výšce 2700 m.

Opravdu zkušení lyžaři naopak ocení černou sjezdovku Rocher Noir, která je strmá a prudká a je výzvou pro každého lyžaře. Díky lanovce Galaxy se můžete vydat i do okolních středisek Montgenevre a Serre Chevalier, kde na vás též čeká spousta obtížných sjezdovek. Rodiče určitě ocení lyžařské školky, které se dobře postarají o jejich ratolesti, zatímco oni si budou užívat lyžování.

Lyžařská oblast Puy Saint Vincent - fotografie

Na snowboardisty tu čeká snowpark s half-pipem, skoky a mnoha přírodními překážkami. A díky umělému osvětlení si též můžete užívat nočních radovánek na sněhu v tomto snowparku. Ani na běžkaře zde není zapomenuto a čeká tu na ně 40 km tratí vedoucívh údolích podél řeky Onde a mezi vesnicemi Vigneaux, Vallouise a Pelvoux.

Z dalších sportovní aktivit tu na Vás v Puy Saint Vincentu čekají výlety na sněžnicích, zimní turistika, sáňkování, paragliding, jízdy na saních se psím spřežením, bruslení na ledě, bazén, tenis, squash, horolezectví na ledovci.

Doplňující informace k lyžování v Puy Saint Vincent

Další hotely v Puy Saint Vincent naleznete na stránkách, které se na lyžování v Puy Saint Vincent dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Puy Saint Vincent, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.