-

Lyžování Pra Loup a Val d´Allos La Foux, Francie

Pra Loup

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Pra Loup (Pra Loup a Val d´Allos La Foux, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Val d'Allos

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Val d'Allos v Pra Loup nebo Val d´Allos La Foux ve Francii aktivně svůj volný čas

Lyžování Pra Loup a Val d´Allos La Foux - informace

Betonové budovy, částečně zahalené do modřínového dřeva, které byly postaveny v romantickém údolí Ubaye na náhorní plošině Praloupu a později i v údolní kotlině La Foux-set d'Allos, opravdu nejsou pastvou pro oči. Ale pro většinu návštěvníků, v první řadě pro rodiny s dětmi, tuto nevýhodu kompenzují vleky, které navzájem propojují lyžařská střediska. Vždyť kde jinde ve francouzských Jižních Alpách najdete tolik krásných sjezdovek, na kterých se mohou bezpečně prohánět jak ti méně zkušení lyžaři, tak i ti nejmenší?

Lyžařská oblast Pra Loup a Val d´Allos La Foux - fotografie

Po výstavbě, která rozčlenila středisko do dvou sektorů Praloup 1600 a Praloup 1500 Les Molanès, vyrazily buldozery na přilehlé svahy, široké svahy vyrovnaly, a nyní mírné sjezdovky umožňují sjezd až téměř ke dveřím hotelů a apartmánů.

Všeobecně středně strmé, místní svahy nevyžadují žádné velké zkušenosti lyžařů a snowboardistů. Kdo hledá spíše sportovnější tratě, najde je nad Praloup 1600 na úbočí horského hřebene, který se táhne z Le Lac (2500 m) k Peguieou (jezdí sem také mnoho snowboardistů), asi v půli cesty mezi Praloup a La Foux-d'Allos kolem vrcholků Tête de Vescal a Tête de Sestrière. Další obtížnější sjezdovky najdete také v oblasti La Foux. K nejatraktivnějším sjezdům patří ten, který vede z horní stanice lanovky na Trois Évêchés.

Lyžařská oblast Pra Loup a Val d´Allos La Foux - fotografie

Le Rider Space je nový snowpark se čtyřmi prvky pro freestyle: Le Rider Cross (trasa s přírodními překážkami), Le Rider Rock (cliffy a jumpy), Le Rider Free (terén mimo sjezdovky, zajištěný proti lavinovému nebezpečí), Le Rider Park (velký snowpark). Už jen jako doplněk je zde také velká halfpipe (800 m dlouhá).

Nabídka pro běžkaře je mnohem horší než pro alpské lyžování. Pro obě skupiny lyžařů jsou výhodou jižní slunné, přitom ale přinejmenším na severním úbočí sněhové klima, krásné lesní sjezdy a výhled na majestátní horskou scenérii Grande Séolane. Kolem Praloupu nestačí síť běžkařských stezek ani na zahřátí. Poněkud lepší příležitosti nabízí v tomto ohledu lyžařská střediska La d'Allos Foux a Le Seignus, stejně jako stará vesnice Allos na horním toku řeky Verdon.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Pra Loup a Val d´Allos La Foux není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Alpe d´Huez, Chamrousse, La Plagne, Le Grand Massif, Les Arcs, Les Deux Alpes, Les Orres, Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire), Les Trois Vallées (Tři údolí), Megève / St.Gervais / Les Contamines, Puy Saint Vincent, Risoul / Vars, Serre Chevalier, Val d'Isere / Tignes, Valmeinier - Valloire.

Doplňující informace k lyžování v Pra Loup nebo Val d´Allos La Foux

Další hotely v Pra Loup nebo Val d´Allos La Foux naleznete na stránkách, které se na lyžování v Pra Loup nebo Val d´Allos La Foux dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Pra Loup a Val d´Allos La Foux, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.