-

Lyžování Les Trois Vallées (Tři údolí), Francie

Les Menuires

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Les Menuires (Les Trois Vallées (Tři údolí), Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Les Trois Vallées (Tři údolí) - informace

Lyžařská oblast Les Trois Vallées se nachází asi 35 km od Albertvillu ve francouzských Alpách. Patří mezi největší a nejlepší světové oblasti. Je to ideální místo ke strávení dovolené pro milovníky zimních sportů všech věkových kategorií. Najdeme zde asi 600 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek a 200 lanovek a vleků. Dominantou je vrchol Aiguille de Peclet, na kterém je možné lyžovat i v létě. Zdejší horské vesničky byly postaveny v savojském stylu a jsou naplněné příjemnou atmosférou s nádechem romantiky.

Lyžařská oblast Les Trois Vallées (Tři údolí) - fotografie

Středisko Val Thorens je svou polohou nejvýše v celé Evropě. Najdete zde asi 140 km lyžařských sjezdovek pro všechny lyžaře a snowboardisty. Hlavním lákadlem je visutá kabinová lanovka vedoucí na horu Cime de Caron, odkud je úchvatný výhled na zdejší horské panorama. Snowboardisté zde najdou snowpark s U-rampou, half-pipem a boardercrossem. Kromě lyžování zde můžete využít bazénu, sauny, jacuzzi, stolního tenisu, squashe, tenisu, volejbalu, horolecké stěny.

Středisko Les Menuires má okolo 160 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Také zde najdeme i mnoho volných terénu pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Pro lyžaře začátečníky je vyhrazena cvičná plocha v La Croisette kde se naučí své první krůčky. Courchevel je nejstarším střediskem oblasti Les Trois Vallées a je též někdy nazýváno "centrum milionářů". Místní svahy patří mezi nejkvalitnější v celé oblasti. Najdete zde 7 km dlouhou trať La Sauline a nejnáročnější trať Couloir Emile Allais. Snowboardisté mají k dispozici snowpark s mnoha přírodními překážkami ve Verdonsu.

Lyžařská oblast Les Trois Vallées (Tři údolí) - fotografie

Středisko Méribel je považováno za srdce celé oblasti, jelikož leží v samém středu. Pro milovníky freestyle jízdy v lubokém sněhu je toto místo prostě rájem. Díky kvalitnímu umělému dosněžování se nemusíte obávat nedostatku sněhu. A navíc západně a východně orientované svahy zaručují celodenní svit slunce. Kromě lyžování je tu též nabídka jiných sportovních aktivit, můžete si zahrát squash, bowling, zaplavat v bazéně, zabruslit si na ledě, vyzkoušet si paragliding, let letadlem, jízdu na sněžném skútru, horolezeckou stěnu nebo podniknout výlet na sněžnicích. Oblast Les Trois Vallées nabízí perfektní lyžařské podmínky, mnoho sněhových děl, skvěle udržované sjezdovky a moderní přepravní systém. Naleznete nepřeberné množství svahů, volných terénu s boulemi, nádherná jezera a překrásnou přírodu.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Les Trois Vallées (Tři údolí) není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Alpe d´Huez, Chamrousse, Les Deux Alpes, Risoul / Vars, Serre Chevalier, Val Cenis, Val d'Isere / Tignes.

Doplňující informace k lyžování v Les Trois Vallées

Další hotely v Les Trois Vallées naleznete na stránkách, které se na lyžování v Les Trois Vallées dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Les Trois Vallées (Tři údolí), můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.