-

Lyžování Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire), Francie

Lyžování Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire) - informace

Lyžařská oblast Les Sybelles se nachází v Savojských Alpách. Řadí se mezi pět nejrozsáhlejších francouzských lyžařských oblastí. Pokud uvažujete nad tím, kde byste letos chtěli strávit svou zimní dovolenou, určitě byste měli vyzkoušet tuto krásnou oblast. Najdete se zde asi 310 km lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 146 lanovkami a vleky.

Lyžařská oblast Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire) - fotografie

Oblast Les Sybelles je tvořena 6 vzájemně propojenými lyžařskými středisky a to La Toussuirem, Le Corbierem, Les Bottieresem, St. Colomban des Villardsem, St. Jean d´Arvesem a St. Sorlin d´Arvesem. Na své si zde přijde každý lyžař, na začátečníky zde čekají pozvolné svahy zelených sjezdovek a zkušení lyžaři se mohou těšit na obtížné a strmé černé sjezdovky, při jejichž zdolávání se občas pěkně zapotíte.

Zkušení snowboardisté určitě ocení snowpark s mnoha obtížnými skoky a překážkami a naopak ti méně zkušení mohou navštívit easy park, který ale také nabízí mnoho adrenalinových překážek. Pokud byste zde hledali kabinové lanovky, tak nepochodíte. Většinou zde totiž máte nebe přímo nad hlavou při cestě na vrchol sjezdovky.

Lyžařská oblast Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire) - fotografie

Oblast Les Sybelles není až tak velká jako například Les Trois Vallées, ale i tak nám nabídne mnoho lyžařských možností. Můžete se například i těšit na 10-ti minutový sjezd z vrcholku hory až do údolí. Pokud se budete chtít trošku občerstvit a odpočinout si, můžete využít horských hospůdek, které se nachází hlavně u vlekových stanic.

Oblast Les Sybelles ale nenabízí pouze možnosti lyžování a snowboardingu. Můžete zde prozkoumávat krásy zdejší alpské krajiny, jak při nějakém výletu či při paraglidingu. Dále tu na Vás čeká výlet na sněžnicích, vyhřívaný bazén, jízda na saních s koňským či psím spřežením, bowling, bruslení na ledě.

Lyžařská oblast Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire) - fotografie

Ubytování je zde umožněno jak v dobře vybavených apartmánech tak v krásných hotelech, které se nacházejí v blízkosti sjezdovek. Většina zdejších apartmánových komplexů je postavena v savojském stylu a jsou propojeny pasážemi, ve kterých na Vás čekají různé obchůdky se suvenýr s potravinami i oblečením a dále tu najdete restaurace, bary a cukrárny. Určitě byste měli také navštívit zdejší sýrarnu, kde na Vás čeká možnosti ochutnat různé druhy francouzských sýrů.

Doplňující informace k lyžování v Les Sybelles

Další hotely v Les Sybelles naleznete na stránkách, které se na lyžování v Les Sybelles dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Les Sybelles (Le Corbier / La Toussuire), můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.