-

Lyžování Les Orres, Francie

Lyžování Les Orres - informace

Lyžařská oblast Les Orres se nachází na jihozápadě Francie v regionu Côte d'Azur v blízkosti NP Les Ecrins. Je malou a ne moc známou oblastí. K dispozici nám tu je 80 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaným 23 vleky a lanovkami. Díky umělému dosněžování je zde o dostatek sněhu dobře postaráno a lyžovat zde můžete už od začátku prosince do poloviny dubna. Ubytování je zde nadstandartní v krásných prostorných a světlých apartmánech.

Lyžařská oblast Les Orres - fotografie

Lehkých sjezdovek tu není až tak moc, ale ty nejlepší najdete pod 2000 m.n.m. Mezi nejlepší sjezdovky zde považujeme ty v La Poustele a Gentu. Takže se není čemu divit, že černá sjezdovka v La Poustele, patří mezi opravdové zážitky, jelikož se na ní jezdí i závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Sjezdovky pro zkušené lyžaře najdete téměř všude, protože většina zdejších sjezdovek patří do této úrovně obtížnosti. Pro milovníky freestyle jízdy jsou připraveny svahy v Grand Vallonu, Côte Ronde a Lac de Sainte Marguerite. Zdejší přepravní systém je trošku zastaralejší, najdeme zde převážně vleky na úkor modernějších lanovek.

Celá oblast je ideální pro pokročilé a zkušené lyžaře. Pro snowboardisty je zde k dispozici snowpark Espace New Gliss s několika přírodními překážkami. Běžkaři zde naleznou 40 km tratí vedoucích krásnou krajinou. Celá oblast je protkána slunečním svitem, pohodou a kvalitou zdejších služeb. Najdete zde několik restaurací, barů, kaváren, obchodů a kino. Z dalších sportovních aktivit tu na Vás čeká paragliding, sáňkování, bruslení na ledě, výlet na sněžnicích, snowmobiles, horolezectví na ledovci a fitness centrum. Neváhejte a přijeďte sem strávit svou dovolenou.

Doplňující informace k lyžování v Les Orres

Další hotely v Les Orres naleznete na stránkách, které se na lyžování v Les Orres dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Les Orres, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.