-

Lyžování Les Deux Alpes, Francie

Les Deux Alpes

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Les Deux Alpes (Les Deux Alpes, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Les Deux Alpes - informace

Lyžařská oblast Les Deux Alpes se nachází v malebné krajině Dauphine v jižních Alpách asi 60 km východním směrem od Grenoblu v blízkosti největšího lyžařsky sjízdného evropského ledovce Mont de Lansu. Patří k nejstarším a nejprestižnějším francouzským lyžařským oblastem. Jak už nám název napovídá nalezneme zde 2 hlavní hory Venosc a Mont de Lans. Najdeme zde asi 220 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 55 přepravními zařízeními.

Lyžařská oblast Les Deux Alpes - fotografie

Díky tomu, že zde najdeme ledovec Mont de Lans máme zde zaručeno lyžování téměř celých 6 měsíců. Roku 2004 zde byla postavena úžasná freestylová plocha The Slide, která nám přinesla spousty snowboardových možností. Najdeme zde mnoho přírodních překážek, half-pipe a boardecross. Oblast Les Deux Alpes je vyhledávána převážně mladšími turisty, kteří si zde užijou spousty zábavy.

Lehké sjezdovky naleznete po celé oblasti, k těm nejznámějším patří zelené svahy na ledovci La Meije, odkud se vám též naskytne nádherný pohled na zdejší horskou krajinu. A úplní začátečníci mohou využít lyžařských školek, kterých je tu dostatek. Pokročilý lyžaři zde naleznou spíše obtížnější tratě, takže určitě by měli využít spíše modrých sjezdovek. Na zkušené lyžaře zde čeká úžasná sjezdovka La Grave, která je opravdu obtížná a měli byste ji sjet se zkušených horským průvodcem.

Lyžařská oblast Les Deux Alpes - fotografie

Ani na snowboardisty zde není zapomenuto a najdou zde spousty možností. Zkuste například volný terén v Serre Chevalieru, který vede skrz les. Nebo můžete využít snowparku s half-pipem a boardercrossem na ledovci Mont de Lansu a snowparku s U-rampou a boardercrossem v La Touře. I běžkaři si zde přijdou na své, čeká tu na ně asi 25 km tratí vedoucích krásnou krajinou.

Z dalších sportovních aktivit tu na Vás čeká bazén, sauna, bruslení na ledě, fitness centra, bowling, paragliding, jízda na sněžném skútru a let vrtulníkem. Též tu najdeme velmi rušný život s mnoha bary, restauracemi, diskotékami a obchody. Mezi nejnavštěvovanější noční kluby patří Avalanche. Též zde můžete vyzkoušet jízdu na mechanickém mustangovi v klubu Mikes a Smokey Joes.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Les Deux Alpes není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Risoul / Vars.

Doplňující informace k lyžování v Les Deux Alpes

Další hotely v Les Deux Alpes naleznete na stránkách, které se na lyžování v Les Deux Alpes dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Les Deux Alpes, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.