-

Lyžování Les Arcs, Francie

Lyžování Les Arcs - informace

Lyžařská oblast Les Arcs se nachází v Savojských Alpách ve Francii nedaleko La Plagne, se kterou se v roce 2003 spojila a vytvořila ohromnou lyžařskou oblast Paradiski s neuvěřitelnými 420 km sjezdovek. Je tvořena 5 hlavními lyžařskými středisky Bourg-Saint-Mauricem, Arcem 1600, Arcem 1800, Arcem 1950 a Arcem 2000. Každého návštěvníka jistě potěší i nádherné výhledy na masív Mont Blanc. Ubytování je většinou zajištěno v bezprostřední blízkosti svahů.

Lyžařská oblast Les Arcs - fotografie

Samotný Les Arcs disponuje 200 km upravených sjezdovek a je hodně vyhledávanou oblastí hlavně díky dostatečnému množství svahů pro zkušené lyžaře v barvě černé a červené, kteří zde mohou zkusit svoje síly. Nejvíce jich je ve středisku Arc 2000. Začatečníkům doporučujeme zvolit raději Arc 1800 kde narazí na svahy lehčího stupně. Kromě sjezdovek jsou tu připraveny 2 snowparky a 15 km tratí pro běžkaře vedoucích zdejší krásnou krajinou. Obrovskou výzvou je možnost vyzkoušet si rychlostní lyžování, i když za poplatek, a zkusit překonat světový rekord 250 kh/hod. Doprava mezi jednotlivými středisky je zajištěna bezplatných skibusem, takže se můžete vydat za zábavou do některé restaurace, barů, kavárny, diskotéky či do obchodů za nákupy. K dispozici také bazén, posilovna, squash, bowling, bruslení na ledě, tenis či horolezecká stěna.

Doplňující informace k lyžování v Les Arcs

Další hotely v Les Arcs naleznete na stránkách, které se na lyžování v Les Arcs dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Les Arcs, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.