-

Lyžování Le Grand Massif, Francie

Lyžování Le Grand Massif - informace

Lyžařská oblast Le Grand Massif se nachází uprostřed horských masivů Horního Savojska. Tato oblast vznikla v roce 1980 spojením lyžařských středisek Les Carroz, Morillon, Samoëns, Sixt Fer à Cheval a Flaine. Nabízí nám obrovské množství lyžařských sjezdovek a volných terénů, které nám poskytují dobré lyžařské možnosti za každého počasí. Celkem zde najdeme 265 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 78 přepravními zařízeními.

Lyžařská oblast Le Grand Massif - fotografie

Oblast Le Grand Massif je ideálním místem hlavně pro rodiny s dětmi, nezkušené lyžaře a milovníky snowboardingu. Ti zde naleznou vše, co si jen můžou přát. Lyžaři začátečníci si zde budou připadat jako v ráji, čekají tu na ně krátké a snadné sjezdovky v údolí střediska Sixt Fer à Cheval. V tomto středisku též končí zdejší nejdelší modrá sjezdovka Cascades měřící neuvěřitelných 14 kilometrů a začínající ve středisku Flaine. I zkušení lyžaři si zde přijdou na své, čekají tu na ně černé a náročné červené sjezdovky, na kterých jim bude občas i tuhnout krev v žilách.

Milovníci snowboardingu se mohou těšit na Jampark de Faline s U-rampou, jumpy, slidy a tably. Další 2 snowparky byste nalezli ve střediscích Morillon a Samoëns. Ani na běžkaře zde není zapomenuto a mohou se těšit na 96 km tratí okolo Haut Giffre, Le Hameau a v průsmyku Pierre Carée.

Lyžařská oblast Le Grand Massif - fotografie

Pokud patříte mezi ty, kteří si kromě zimních radovánek ještě chtějí vychutnat i trošku té historie, určitě navštivte středisko Samoëns. Jeho historie sahá až do 15. století a najdete zde nádherné historické jádro s chráněnými památkami a překrásnou kašnou.Všichni, kdož zde hledají příjemnou a klidnou atmosféru, jsou zde správně. Lyžařské středisko Les Carroz je velmi oblíbeným místem mladších lidí a také se tomu přizpůsobila a najdete zde mnoho barů a diskotéku. Zároveň také patří mezi nejrušnější střediska celé oblasti.

Z dalších aktivit tu na nás čeká horolezení na ledě, bruslení na ledě, jízda na sněžném skútru, výlet na sněžnicích, jízda na saních, let balonem či na rogalu, automobilové kurzy, sauna, bazén, speleologická výprava či návštěva sýrárny.

Doplňující informace k lyžování v Le Grand Massif

Další hotely v Le Grand Massif naleznete na stránkách, které se na lyžování v Le Grand Massif dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Le Grand Massif, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.