-

Lyžování La Plagne, Francie

Lyžování La Plagne - informace

Známou lyžařskou oblast La Plagne najdeme ve francouzském údolí Savojských Alp jihovýchodně od Albertvillu. Od roku 2003 je součástí ohromného lyžařského areálu Paradiski, kdy se spojila se sousední oblastí Les Arcs pomocí visuté kabinové lanovky Vanoise Express. Je jednou z nejnavštěvovanějších lyžařských oblastí Evropy i celého světa. Skládá se celkem z 11 lyžařských středisek jmenovitě Plagne Centre, Aime 2000, Plagne 1800, Plagne Bellecôte, Belle Plagne, Plagne Village, Plagne Soleil, Montchavin, Les Coches, Montalbert a Champagny La Plagne. Díky její ohromné rozloze čítající 100 km² ji říkáme "Grande Plagne".

Lyžařská oblast La Plagne - fotografie

Celá oblast je rozdělena na horní část s moderními komplexy nacházející se mezi ledovci pod horou Dome de Bellecôte a dolní část s typicky savojskými vesničkami, které obklopují lesy. Najdeme zde jak obtížné černé sjezdovky, tak i mírné svahy určené pro carvingové lyžování a modré sjezdovky pro úplné začátečníky. Je to ideální místo pro strávení dovolené s dětmi. Je Vám k dispozici 255 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 89 lanovkami a vleky. I běžkaři si zde přijdou na své, čeká tu na ně bezmála 60 km stop vedoucích krásnou krajinou.

Lyžařská oblast La Plagne je vyhledávána pro své možnosti lyžování i v létě a za nezapomenutelný zážitek budete považovat jízdu na olympijské bobové a sáňkařské dráze, pokud se rozhodnete vyzkoušet je. Z dalších sportovních možností můžeme nabídnout bazén, saunu, solárium, bowling, posilovnu, horolezeckou stěnu, bruslení, tenis a pro milovníky nočního života i diskotéku. Po náročně stráveném dni si můžete zajít s přáteli na nějaké dobré jídlo do některé z místních restaurací.

Doplňující informace k lyžování v La Plagne

Další hotely v La Plagne naleznete na stránkách, které se na lyžování v La Plagne dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně La Plagne, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.