-

Lyžování Chamrousse, Francie

Chamrousse

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Chamrousse (Chamrousse, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Chamrousse - informace

Francouzská lyžařská oblast Chamrousse se nalézá na jižní straně masivu Belledone. Od Grenoblu je vzdálená asi 30 km a proslavila se tím, že se zde v roce 1968 konaly 10. Zimní Olympijské hry. Patří mezi středně velké lyžařské oblasti Evropy a zdejší obtížnost svahů je řazena mezi nejtěžší. Na lyžaře čeká asi 90 km dobře udržovaných sjezdovek obsluhovaných 23 vleky a lanovkami. Každý si tu určitě najde tu správnou trať vzhledem k jeho lyžařským schopnostem.

Lyžařská oblast Chamrousse - fotografie

Ty snadnější sjezdovky pro začátečníky najdeme hlavně v skiareálu Roche Béranger a na úpatí hory Croix de Chamrousse. Pokročilí lyžaři by měli směřovat do části zvané Le Recoin, ale nemusíte se obávat, nepatří určitě mezi extrémě těžké terény. Pro milovníky freestylové jízdy jsou zde připraveny svahy kolem La Achardu, Les Pourettesu a Les Vansu. A za opravdu nezapomenutelný lyžařský zážitek považujeme 2 olympijské sjezdovky ve vesničkách Chamrousse 1400 a Chamrousse 1650.

Na snowboardisry čeká snowpark se 120 m U-rampou a další 3 menší snowparky. Běžkaři si zde také přijdou na své, je jim k dispozici asi 41 km upravených tratí vedoucích nádhernou přírodou. Ubytování je zajištěno v nově postavených residencích vzdálených pouhých 200 m od svahů sjezdovek. Určitě budete nadšení z kvality, ceny ubytování a volného vstupu do bazénu a sauny. Najdete zde mnoho restaurací, hospůdek, obchodů a barů, některé i s hudbou. Široká je i nabídka dalších sportovních aktivit jako např. výlety na sněžnicích, relaxační centrum, jízdy na sněžných skútrech, potápění pod ledem, horolezectví na ledovci, létání na rogalu a oblíbené večerní lyžování. V relaxačním centru na Vás čeká vyhřívaný bazén, jacuzzi, sauna, solárium a mnoho druhů masáží. Přijeďte sem strávit Vaši dovolenou, a uvidíte, že určitě nebute litovat.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Chamrousse není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Alpe d´Huez, Les Deux Alpes, Les Trois Vallées (Tři údolí), Risoul / Vars, Serre Chevalier, Val Cenis, Val d'Isere / Tignes.

Doplňující informace k lyžování v Chamrousse

Další hotely v Chamrousse naleznete na stránkách, které se na lyžování v Chamrousse dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Chamrousse, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.