-

Lyžování Alpe d´Huez, Francie

Lyžování Alpe d´Huez - informace

Oblast Alpe d´Huez se řadí se svojí nabídkou zimního vyžití mezi nejlepší v Evropě. V její blízkosti se nachází nádherný masiv Grandes Rousses nebo-li Ostrov slunce. Díky vysoké madmořské výšce a ledovci Sarenne, na kterém je zároveň nejdelší evropská sjezdovka o délce 16 km, jsou zde ideální sněhové podmínky k lyžování od podzimu až do jara. K dispozici je tu 248 km lyžařských sjezdovek a každý ať záčátečník, pokročilý nebo již zkušený lyžař si tu svou trasu zde určitě najde. Kromě lyžování máte i další možnosti třeba vyzkoušet si jízdu na bobové dráze či jít prozkoumat zdejší krásnou ledovou jeskyni.

Lyžařská oblast Alpe d´Huez - fotografie

Už jste někdy zkoušeli projíždět tunel na lyžích? V Alpe d´Huez tuto šanci máte ! Nezapomenutelný zážitek z jízdy slibuje sjezdovka Le Tunnel, která vede i skrz 200 m dlouhý tunel vyhloubený do ledovce. Milovníky snowboardingu čeká několik snowparků s různými překážkami ať uměle vytvořenými nebo přírodními. Nádherný pocit budete mít při noční jízdě na Stade de Slalom a díky spoustě sjezdovek s lehkou obtížností si toto místo oblíbili i rodiny s dětmi.

Po dni stráveném na sněhu nabízí středisko skvělé možnosti aktivního odpočinku v relaxačním a sportovním centru, kde najdete bazén, posilovnu, golf, tenis, squash, fotbal, basketbal, horolezeckou stěnu, badminton a mnoho jiných sportovních nabídek, které vám pomohou zpříjemnit čas. Pořádá se zde mnoho koncetrů a divadelních představení a samozřejmě je zde také hodně klubů a restauraci, kam se můžete jít večer pobavit s přáteli.

Doplňující informace k lyžování v Alpe d´Huez

Další hotely v Alpe d´Huez naleznete na stránkách, které se na lyžování v Alpe d´Huez dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Alpe d´Huez, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.