-

Lyžování Wildschönau, Rakousko

Niederau

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Niederau (Wildschönau, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Wildschönau - informace

Tyrolsko je dobře známé pro svá půvabná údolí a hory. Jedním z těchto údolí je Wildschönau – sice jen 24 kilometrů dlouhé, ale i tak nabízí všechno, co srdce zimního návštěvníka potřebuje. Městečka ve Wildschönau si ještě dosud zachovaly tradiční kouzlo s mnoha selskými usedlostmi a původními dřevěnými domy. Svahy na Sonnbergu nebo na Gratlspitzu proměnily údolí v nové centrum zimních sportů. Místa Thierbach, Niederau, Oberau a Auffach a lákají na téměř 70 kilometrů sjezdovek na svazích a kopcích.

Lyžařská oblast Wildschönau - fotografie

Pro ty, kteří se na lyžích moc jistě necítí, je připraveno 15 km tratí značených modře. Náročnější lyžaři jistě využijí 43 km červených sjezdovek, což je více než polovina celého skiareálu. Pro ty nejlepší zbývá 12 km černých sjezdovek. Skutečnou výzvou je FIS závodní trať na Mittersmoosjochu, sjezdy Hochbergabfahrt a Lanerköpflabfahrt nebo sjezdovky na Riedlbergu. Lyžařský areál se rozkládá v nadmořské výšce 830 – 1 900 m, takže nádherné výhledy a jistota sněhu jsou zaručené.

27 lyžařských vleků a lanovek vás dostane rychle a pohodlně na všechny sjezdovky. Kdo teprve zkouší první „krůčky“ na lyžích, jistě využije služby místních lyžařských škol, které jsou vhodné i pro děti. Moderním tréninkovým areálem je Race'n Boarder Arena. Zde se budou cítit jako doma profesionálové i začátečníci, měření času a rychlosti polechtá ambice každému sportovci. V areálu najdete obří slalom, rychlostní trať, carvingovou trasu a náročný boardercross. Ti, co budou potřebovat tip nebo radu, mohou vždy požádat o pomoc jednoho z profesionálních trenérů.

Lyžařská oblast Wildschönau - fotografie

Pro snowboardisty je určen funpark Schatzberg / Auffach, kde se nachází 90 m dlouhý halfpipe, další prvky jako quarterpipe, raily, high-jumpy a pro-jumpy. Mimo udržované sjezdovky jsou neupravované bílé svahy, kde zažijete dobrodružný sjezd hlubokým sněhem s nádherným výhledem.

I na běžkách vám bude alpský horský svět zase o něco blíže. V malém údolí Wildschönau je pro běžkaře připravena 50 km dlouhá síť stop. Zajímavá je například 20 km dlouhá trasa z Penningu do Oberau, nebo 7 km dlouhá vysokohorská stopa. Nezapomenutelné dojmy ze zimní krajiny jsou zaručené.

Lyžařská oblast Wildschönau - fotografie

Pokud vás už lyže nebaví, vydejte se na Schatzberg, kde na vás čeká 5 km dlouhá sáňkařská dráha. Nabízí se také 40 km zimních turistických tras daleko od stresu a hektiky, kdy můžete v klidu prozkoumat horskou krajinu a vychutnat si čerstvý alpský vzduch. Zájemci o stará a tradiční řemesla v regionu mohou navštívit muzeum dřeva nebo hornictví, kde se toho hodně dozví. Dokonce i výlet do starého dolu na stříbro stojí za to, v labyrintu chodeb si můžete prohlédnout podzemní svět hor. V idylických městečkách můžete strávit příjemný večer v jedné z restaurací či hospůdek.

Niederau je první obcí ve Wildschönau, která zaujme především farním kostelem se špičatou věží. Přímo za ním stojí hora Markbachjoch (1 500 m), která nabízí přístup do lyžařského střediska Wildschönau. Niederau leží v nadmořské výšce 828 m a lyžuje se zde již od roku 1947. Nedaleko ležící Schatzberg je s 1 903 metry nejvyšší sjízdnou horou v okolí Niederau. Místo se může pochlubit slušnými cenami a malebným, romantickým šarmem.

Lyžařská oblast Wildschönau - fotografie

Tři kilometry od Niederau, v nadmořské výšce 936 metrů, se nachází obec Oberau. Je považováno za hlavní město v údolí, a udivuje především 250 let starým barokním kostelem. Místo nabízí mnoho útulných a malebných hostinců, ve kterých se můžete těšit na příjemné chvíle. Z místa vede pět lyžařských vleků a velmi dobré spojení skibusem zajišťuje snadný začátek do lyžařského areálu Wildschönau. V místní části Roggenboden se také nachází sáňkařská dráha, která je večer osvětlená včetně sjezdovek.

Pro romantické povahy jsou nabízeny jízdy na saních, tažených koňmi. Oberau je velmi dobrým výchozím bodem pro sportovce, kteří hledají i relaxaci. Za nabídkou après-ski se pomocí nočního autobusu Nightliner dostanete i do ostatních středisek. Oblíbeným místem je například bar Bobo's-Heustadl přímo u dolní stanice lanovky na Markbachjoch nebo bar Gruttn u dolní stanice lanovky na Schatzberg. Ti, kteří dávají přednost klidu a romantice, by měli vyzkoušet jízdu vláčkem spolu s procházkou s pochodněmi, kdy ochutnáte i svařené víno.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Wildschönau

Další hotely ve Wildschönau naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Wildschönau dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Wildschönau, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.