-

Lyžování Uttendorf / Weisssee, Rakousko

Uttendorf

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Uttendorf (Uttendorf / Weisssee, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Uttendorf / Weisssee - informace

Vítejve ve světě třítisícovek. Malá vesnička Uttendorf je doslova uhnízděna mezi nejvyššími horami Rakouska - Grossglocknerem a Großvenedigerem, a skýtá nebývalé možnosti milovníkům zimní rekreace. Již ranní pohled z okna na majestátní horské panorama je úchvatný a vysloveně nutí lyžaře okamžitě vyrazit na tamní sjezdovky.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Mezi nejvyšší horskými vrcholky Rakouska se nachází oblast s názvem Region Weißsee Gletscher. Vysokohorská Skiarena uprostřed národního parku Hohe Tauern nabízí prakticky jistotu sněhové pokrývky a ideální sněhové podmínky pro lyžaře. Je zde obrovské množství běžkařských bílých stop, rekreanti se mohou věnovat zimní turistice a túrám na lyžích. Uttendorf/Weißsee Gletscherwelt – to je čirá radost z lyžování v Alpách.

Díky vysoké nadmořské výšce nabízí Uttendorf vysokohorské potěšení ze sněhu a bezvadnou lyžařskou zábavu až do jara. Zdejší lyžařské vleky dopraví rychle a bezpečně všechny návštěvníky až do nadmořské výšky 2 600 m. Malý, ale pěkný, tak zní heslo tamějšího lyžařského areálu s 21 km sjezdovek, poměrně jednoduchými, jejich kvalita ale není o nic horší než u sousedních a mnohem větších lyžařských areálů. Milovníci alpského lyžování tu naleznou sjezdovky doslova všech barev.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Nejdelší sjezdovka vede od Medelz na Enzingerboden, měří opravdu impozantních 8 km a vykazuje převýšení 1 100 m. Pro všechny freeridery a pro ty, kteří hledají nějakou změnu, jsou zde překrásné tratě v hlubokém sněhu a skvělé možnosti freeridingu. Běžkaři se mohou doslova vyřádit na 25 km běžkařských bílých stop. Dále se vám přímo nabízí propojení s 200 km dlouhou sítí běžkařských tratí Pinzgau-Loipe a v pozdních večerních hodinách za umělého osvětlení se můžete projet po osvětlené jezerní stezce Seeloipe.

Večer se můžete pohodlně usadit v některé z tamních horských chat, okusit regionální speciality a chvilku pobýt s přáteli a známými. Není žádný problém si objednat cenově výhodné ubytování v Uttendorfu, v oblasti lyžařské oblasti Weißsee Skigebiet. Dobrá pověst předchází tamější levné penziony, horské hostince i apartmány, kde si lze užít příjemnou zimní dovolenou na ledovci Weißsee v Rakousku. V Uttdendorfu ale můžete bez obav trávit nejen zimní období, tedy Vánoce a Nový rok, ale i Velikonoce, v Uttendorfu je pěkně vždycky.

Uttendorf se nachází v nadmořské výšce 804 m na přímo fantastickém místě: V pozadí spatříte hlavní alpský hřeben se dvěma nejvyššími vrcholy a hned vedle se rozprostírá jezero Weißsee, které je ideálním výchozím bodem pro celou řadu turistických podniků. Skibusem se dostanete snadno a zdarma až do samého lyžařského areálu. Snadno dostupné skibusem jsou i sousední lyžařské oblasti, tedy Kitzbühel, Jochberg, Pass Thurn, Neukirchen nebo Wildkogel.

Centrem a výchozím bodem mnoha aktivit je horská chata Rudolfshütte u jezera Weißsee: Odtud se dají podnikat rozličné lyžařské túry nebo lezecké túry až k bizarně zamrzlým vodopádům. Uttendorf nabízí svým hostům i mnoho aktivit mimo sjezdovek: Konají se tu třeba pěší vycházky s hořícími pochodněmi, rekreanti se věnují bruslení a curlingu a nemohou chybět ani veselé projížďky na sáňkařské dráze či romantické projížďky na saních tažených koňmi - naší fantazii se žádné meze nekladou! Díky centrální poloze v Pinzgau také není vůbec na závadu někdy vyrazit za nákupy do Zell am See a do Mittersillu.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Uttendorfu nebo Weisssee

Další hotely v Uttendorfu nebo Weisssee naleznete na stránkách, které se na lyžování v Uttendorfu nebo Weisssee dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Uttendorf / Weisssee, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.