-

Lyžování Spittal an der Drau, Rakousko

Gmünd

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Gmünd (Spittal an der Drau, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Seeboden am Millstätter See

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Seeboden am Millstätter See ve Spittalu an der Drau v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Spittal an der Drau - informace

Při Tauernské dálnici SalzburgVilach se nachází historické městečko Spittal an der Drau. Využijte jej jako dobré východisko k seznámení se s lyžařskými oblastmi, které se rozprostírají v nejbližším okolí. Rovněž samo městečko má několik atrakcí – sport a kulturu lze tak navzájem dobře propojit.

Lyžařská oblast Spittal an der Drau - fotografie

Středisko Spittal an der Drau se nachází v nadmořské výšce 556 - 2142 m. Je velmi zdařilou směsí kultury, živé tradice a jižní elegance. Staré město je dobrým tipem pro zájemce o historii, stejně jako pro milovníky malých obchůdků a labužníky. Četné památníky a středověké hrady v nejbližším okolí svědčí o dlouhé historii. Ze zimního Spitallu se můžeme lanovkou dopravit do sněhově jistého pohoří Goldecku. Celkem je lyžařům k dispozici 10 km černých, 8 km červených, ale i 12 km modrých sjezdařských tratí.

Působivé panorama v okolí Goldecku láká jak sjezdaře, tak i snowboardisty. Sjezdovky jsou většinou lehké, pro zkušené lyžaře jsou tu však k dispozici i strmější svahy jako např. Goldecký sjezd do údolí o délce 8,5 km s převýšením 1500m a sjezd Goldeck Leituch o délce 1km s převýšením 400m. Přestane-li vás bavit sjezdové lyžování, můžete využít i místních dobře udržovaných běžeckých stop.

Lyžařská oblast Spittal an der Drau - fotografie

K dalším atraktivních sjezdařským oblastem patří návšteva přibližně 25 až 70 kilometrů od Spittalu vzdáleného ledovce Möltaller s celoročním lyžařským provozem. Paragliding je nefalšovaná zábava mezi nebem a sněhem. Jízda sáněmi taženými koňským spřežením při umělém osvětlení není ve Spittalu an der Drau nikdy nudná. Sportovní hala, tenisová hala a halové lázně doplňují nabídku. Bezpodmínečnou nutností je návštěva renesančního zámku Portia ze 16. století s překrásným arkádovým dvorem. Vinárny, restaurace, lokály s programy a stylizované krčmy se starají o bohaté polyžařské zážitky.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Spittalu an der Drau

Další hotely ve Spittalu an der Drau naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Spittalu an der Drau dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Spittal an der Drau, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.