-

Lyžování Serfaus - Fiss - Ladis, Rakousko

Fiss

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Fiss (Serfaus - Fiss - Ladis, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Serfaus - Fiss - Ladis - informace

Tato tři místa na slunné terase Oberinntaler Sonnenterrasse se v posledních letech stala jedním z nejvýznamnějších zimních destinací. Kromě univerzálního a skvěle organizovaného lyžařského areálu s těmi nejmodernějšími lyžařskými vleky a lanovkami, je zde ještě všem zimním návštěvníkům plně k dispozici příkladně vedená lyžařská škola, úschovna lyží a špičkové servisní služby. Tohle vše se nachází ve středisku zimních sportů Serfaus, Fiss a Ladis vysoko nad řekou Inn.

Lyžařská oblast Serfaus - Fiss - Ladis - fotografie

Bývalé hornické vesničky Fiss, Serfaus a Ladis se již dávno změnily v nejmodernější turistické destinace. Serfaus je o třídu lepší a objevují se tu i cenově luxusnější hotely. Fiss, se svým krásným starým městským jádrem, láká spíše mladší hosty, zatímco malé Ladis, s freskami zdobenými selskými staveními a s hradem Laudegg, je považováno za cenově levnější a klidnější postranní místo pro rekreaci.

Velká opatření v oblasti rozvoje cestovního ruchu se uskutečnila v Serfausu, a to nejen díky podzemní dráze Luftkissenbahn, jež spojuje od roku 1986 parkoviště u vjezdu do městečka s údolní stanicí lanovky Komperdellbahn. Díky této podzemní dráze můžete začít se zábavou na lyžích již na cestě k vleku. Už u dolní stanice si můžete nazout lyžařské boty, nasadit lyže s hůlkami a vyrazit za perfektním lyžováním. Třímístná kabinková lanovka dopraví rychle a pohodlně všechny lyžaře i v průběhu ranního ruchu, bez nějakého zpoždění, až nahoru do lyžařského areálu.

Lyžařská oblast Serfaus - Fiss - Ladis - fotografie

V Take-Off Snow & Fun Centru u otočky Komperdell je pak v provozu druhá úschovna lyží, kde se dokonce dají i zkoušet různé druhy lyží a dalšího sportovního vybavení. Dětem je zde věnována obzvláštní péče a pozornost, děti tu jsou „zákazníky“ již od ranních hodin a mohou významným způsobem hovořit ke konkrétním výběrům vhodných ploch spolu se svými rodiči. V Serfausu je dokonce zcela speciální rodinný hotel. Dostaneme se k němu za pomoci lanovky Murmlibahn, má k dispozici i vlastní lanovku pro účastníky dětské lyžařské školky, která vede až nahoru na Kinderschneealm pod Komperdellem. Lyžování je zde velmi pestré a rodinám se na jednotlivých svazích pečlivě věnuje množství školených odborníků.

Ale zimní zábava se neomezuje pouze na strmé svahy. Mají zde takové atrakce jako třeba Fisser Flieger, drakovi podobný létací stroj, s nímž se mohou vypravit čtyři pasažéři do závratné výšky nad Möseralm. Při skyswingu zase šest účastníků zažije stav beztíže – jde o let 12 m volným pádem a gravitační síla 4 g mluví sama za sebe.

Lyžařská oblast Serfaus - Fiss - Ladis - fotografie

Velkolepé lyžařské areály se sjezdovkami u Serfausu a Fissu se skvělým způsobem doplňují a kombinují. Obě dvě oblasti vykazují výraznou pestrost jednotlivých úseků a není tedy vůbec žádný problém setkat se zde se sjezdovkami mírnými, středně těžkými i s vysloveně náročnými tratěmi, se skvělými běžkařskými stopami a nechybí ani rozličné příležitosti k výletům hlubokým sněhem.

Když obě části porovnáte, zjistíte, že Serfaus je o něco prostornější a jsou zde slunečnější svahy, zatímco Fiss je více kompaktní a převládají svahy severní. Mezi Schönjochem a Zwölferkopfem panují výjimečně dobré podmínky na prašanu. Nejlepší sjezdovky jsou ale bezpochyby na Almbahnu, kam také směřuje osmikabinková lanovka, vedoucí od Schöngampalmu až po Zwölferkopf. Je též jakýmsi výchozím bodem pro středně těžké sjezdy i pro vyslovené výzvy, jako je např. černá Direttissima, náročná sjezdovka Kamikaze a perfektní dlouhá prašanová trasa na Urgtal.

Lyžařská oblast Serfaus - Fiss - Ladis - fotografie

Jakousi korunou lyžařské oblasti Fiss je nepochybně sjezdovka Frommesabfahrt, jenž nejprve vede po Kammhöhe a posléze přes úžasné svahy na Frommesalm a zpět k Fissu. Přes středně obtížnou trasu Sattelkopf a Waldbahn pak následuje lyžařská oblast Serfaus a ústřední smyčka u Komperdellu. Přes Lazid s bezvadným hlubokým sněhem pak budete pokračovat k nápadné pyramidě Pezid, k nejvyššímu bodu celého areálu a vpravdě excelentnímu horskému vrcholku, kde se dají podnikat opravdu rychlé sjezdy, přes svahy hlubokého prašanu a nenáročné lyžařské trati, vedoucí na Masnerkessel. Tady bývá třpytivě bílý sníh a kolem dokola bezvadné mírně zvlněné sjezdovky.

Do tamější moderní restaurace se nejlépe dostanete bez lyží výletním Massner Expressem a přitom můžete pozorovat nádherné přírodní prostředí. Vrcholem zájmu zkušenějších lyžařů bývají Pezid, Lazid a Obere Schneid, kde je jen skutečně náročný lyžařský terén. Jinak dominují oblasti kolem Serfausu sjezdovky snadné a sjezdovky středního stupně obtížnosti, přičemž svahy u Planseggbahn či Lawensbahn jsou mimořádně krásné a prostorné.

Místní běžkařské tratě jsou zde doslova hýčkány sluníčkem, ale bílé stopy na Oberinntaler Sonnenterrasse nejsou moc ploché. Velmi dlouhé běžkařské tratě s převýšením téměř 450 m jsou docela náročné. K nejzajímavějším patří Fisser Wanderloipe z Fissu na Schöngampalm (jednoduchá trať o délce 13 km) a pak výšková trasa, kde panují bezvadné sněhové podmínky. Tuto bílou stopu objevíte na samém dně údolí u stanice Komperdell (13 km).

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Serfausu nebo Fissu nebo Ladisu

Další hotely v Serfausu nebo Fissu nebo Ladisu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Serfausu nebo Fissu nebo Ladisu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Serfaus - Fiss - Ladis, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.