-

Lyžování Salzkammergut / Ausseerland, Rakousko

Abersee am Wolfgangsee

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Abersee am Wolfgangsee (Salzkammergut / Ausseerland, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Tauplitz

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Tauplitz v Salzkammergutu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Salzkammergut / Ausseerland - informace

Tento lyžařský region se rozkládá na pomezí tří spolkových zemí - Oberösterreich, Steiermark a Salzburg. Patří sem část lyžařské oblasti Dachstein-West, lyžařská oblast Dachstein - Krippenstein, lyžařská houpačka Sandling/Loser i oblast Tauplitz.

Lyžařská oblast Salzkammergut / Ausseerland - fotografie

Zimní středisko Ausseerland - Salzkammergut se nachází v nadmořské výšce 850 - 1800 m a nabízí ve svém nostalgickém rázu i četné sportovní vyžití. Kdo hledá zmatek a hluk, ten je na špatné adrese. Toto klidné romantické místo již ocenili mnozí umělci a klidnou atmosféru kolem Altausského jezera, jako stvořenou pro zimní sporty, zajisté oceníte i Vy. Sjezdaři jistě neopomenou navštívit zmámé sjezdovky Loser a Tauplitzalm, které nabízejí i noční lyžování. Pro milovníky běžkování je zde 229 km výborně upravených běžeckých tratí.

Středisko Loser – Altaussee se nachází v nadmořské výšce 800 - 1800 m. Je to hotový ráj pro snowboardisty a pro lyžování v hlubokém sněhu. Nachází se zde sjezdovky z mistrovstvích Evropy, které jsou uměle zasněžovány. Jsou zde tři sedačkové lanovky, 5 vleků a 9ti km sáňkařská dráha.

Lyžařská oblast Salzkammergut / Ausseerland - fotografie

Dalším střediskem je Tauplitz. Ten leží v nadmořské výšce 900 – 2000 m. Jedná se o jedno z nejmodernějších a zaroveň nejtradičnějších zimních středisek Rakouska. Jsou zde nové sedačkové lanovky, vleky, sjezdovky, zasněžovací technika a spousta krásné přírody. Sjezdaře jistě potěší 40 km sjezdovek a sjezdovky s hlubokým sněhem. Ideální středisko i pro rodiny s dětmi.

V nadmořské výšce 780 - 860 m se nachází středisko Zlaim – Grundlsee. Je ideální pro rodiny s dětmi a pro lyžaře začátečníky. Je zde možnost zajistit si kurzy lyžování a snowbordu. Nočního lyžování probíhá na dvou sjezdovkách s vlekem. Hostům je k dispozici sáňkařská dráha s půjčovnou a zimní bruslařský stadion.

Lyžařská oblast Salzkammergut / Ausseerland - fotografie

Posledním místem které zmíníme, je středisko Spechtensee. Je jako stvořené pro rodiny s dětmi a pro lyžařské začátečníky. Ať už se jedná o kurzy běžkování nebo o sjezd, vleky, výhodné permanentky, půjčovna bruslí, dráhy na metanou a další služby, které Vám zpříjemní dovolenou.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Salzkammergutu

Další hotely v Salzkammergutu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Salzkammergutu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Salzkammergut / Ausseerland, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.