-

Lyžování Pitztal, Rakousko

St. Leonhard im Pitztal

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska St. Leonhard im Pitztal (Pitztal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Tarrenz

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Tarrenz v Pitztalu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Wenns

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Wenns (Pitztal, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Lyžování Pitztal - informace

Lyžařská oblast Pitztal ležící asi 60 kilometrů západně od Innsbrucku v tyrolských Alpách, v nadmořské výšce 1450 - 3440 m. Pitztal - prostřední ze tří údolí, patřících do oblasti Ötztalských Alp (Ötztal, Pitztal, Kaunertal) se táhne od města Imst na jih v délce 45 km, kde je zakončeno zaledněným hřebenem Ötztalských Alp. Údolí zvolna stoupá až ke spodní stanici metra na ledovec. Na východních svazích se přibližně v polovině údolí nachází středisko Hochzeiger, na konci údolí pak leží střediska Pitztal Gletscher a Rifflsee.

Lyžařská oblast Pitztal - fotografie

Tato oblast byla donedávna jednou z nejchudších v Tyrolsku, ale od roku 1983, kdy byl otevřen zatím nejmladší tyrolský ledovcový areál, se postupně stala velmi vyhledávaným cílem zimních rodinných dovolených. Leží pod druhou největší horou Rakouska Wildspitze(3774 m. n. m.). Lyžařům je zde k dispozici 17 km černých sjezdovek, 41 km červených a 38 km modrých sjezdovek pro začátečníky. Všechny jsou protkány 4mi kabinkovými lanovkami, 8mi sedačkovými lanovkami a 13ti lyžařskými vleky. Každý lyžař i zde jistě najde tu svou.

Z obce Mittelberg na konci údolí (1740 m. n. m.) stoupá ve skále tunel dráhy "Pitzexpressu" k přestupní stanici ve výšce 2840 metrů na spodním okraji vlastního ledovce a odtud pokračuje další lanovka na vrchol Brunnenkogelu (3450 m. n. m.), nejvyšší v Rakousku. Ideální je zde lyžování v dubnu a květnu, bez ohledu na sníh končívá provoz začátkem června a zahajuje opět koncem září nebo v říjnu na novém sněhu.

Lyžařská oblast Pitztal - fotografie

Dostatek možností lyžování v nádherné scenérii nabízejí i další oblasti čtyřicetikilometrového Pitztalu: Hochzeiger nad největším obcí údolí, městečkem Arzl, a méně rozsáhlé Rifflsee, obě též bohatě překračující dvoutisícové výšky. Pro náročnější lyžaře je nedostatkem středisek v Pitztalu relativně malý výběr obtížných sjezdových tratí a nepříjemně vysoká návštěvnost. Naopak výhodou jsou sněhové podmínky, díky vysoké nadmořské výšce vždy velmi dobré.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Pitztalu

Milovníci hor vědí, kde mají svůj zimní ráj. Jmenuje se Pitztal. Toto ledové království, obklopené masívem Pitztaler Gletscher, je nejvýše položenou rakouskou oblastí a právem patří mezi stálice v nabídkách pro vyznavače zimních sportů. Pokud vás zajímá, co vše Pitztal nabízí, nebo se chcete nechat inspirovat při výběru dovolené, podívejte se na stránky plné informací o Pitztalu. Je důležitým faktorem při vašem rozhodování také počasí? Jaké jsou aktuální teploty v Pitztalu máte možnost zjistit v předpovědi počasí.