-

Lyžování Ötscherland / Hochkar, Rakousko

Eisenerz

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Eisenerz (Ötscherland / Hochkar, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Präbichl

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Präbichl v Ötscherlandu Hochkaru v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Ötscherland / Hochkar - informace

Kdokoliv si potřebuje odpočinout od každodenního ruchu, najde perfektní oázu klidu a odpočinku v oblasti Ötscherland. Zde můžete dýchat čistý vzduch, objevovat stále ještě neposkvrněnou přírodu a užívat si skvělé zimní dovolené. Tato oblast vám opravdu nabízí vše, co si jen můžete přát. Oblast Ötscherland bychom hledali v Dolním Rakousku. K dispozici nám tu je asi 55 km dobře upravovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 32 přepravními zařízeními.

Lyžařská oblast Ötscherland / Hochkar - fotografie

Většina zdejších sjezdovek je jednoduchých až středně obtížných. Dominantou této oblasti je vrchol Klosterwappen se svými 2076 metry. I když se celá oblast nachází v celkem malé nadmořské výšce, tak díky výhodné poloze na nejsevernějším okraji Alp, jsou zde zajištěny velmi dobré sněhové podmínky.

K těm největším a zároveň nejvíce zasněženým lyžařským střediskům Ötscherlandu patří Gostling a Hochkar. Mnoho lyžařských možností na vás čeká na severovýchodě, kde také nalezneme nádhernou horskou vesničku Lackenhof. Pokud patříte mezi začátečníky nebo jste vyrazili na dovolenou s dětmi určitě doporučuji sjezdovky na vrcholu Ötscher. Dále tu najdeme areály Muckenkogel a Reidl-Pfarrboden, které též nabízejí jednodché sjezdovky.

Lyžařská oblast Ötscherland / Hochkar - fotografie

Nedaleko od vrcholu Ötscher se nachází nejstarší lyžařské středisko oblasti Puchenstuben, které ale i tak nabízí dobré možnosti lyžování ve vlastním areálu Turmkogel-Wastel-Waldu. Ale nejlepší ze všech nabídek lyžování zde nabízí středisko Hochkar. Čekají tu na nás široké a zároveň prudké svahy.

Díky zdejším skvělým sněhovým podmínkám si zde můžou i napřílad milovníci freestylu zablbnout v hlubokém prašanu. Oblast nabízí také zkušeným lyžařům možnost lyžování na vrcholech Grosser a Kleiner Ötscher, kde si užijí spousty zábavy. Na vaše ratolesti zde čeká dětský park se cvičným vlekem, kobercem a překrásnými sjezdovkami.

Lyžařská oblast Ötscherland / Hochkar - fotografie

Na milovníky snowboardingu zde čekají 2 snowparky Ötscher Lackenhof s mnoha překážkami, skoky a Hochkar Göstling s guarterpipem. Ani na běžkaře zde není zapomenuto a mohou se těšit na 80 km tratí. Nejdelší je zde trať Lassing v Annabergu a je ideální pro začátečníky. Dále tu najdeme panoramatickou trať Hochreit a trať v Göstlingu. Z dalších aktivit tu na nás čeká sáňkování, bruslení na ledě, jízda na saních s koňským spřežením, zimní turistika, metaná, paragliding.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Ötscherlandu Hochkaru

Další hotely v Ötscherlandu Hochkaru naleznete na stránkách, které se na lyžování v Ötscherlandu Hochkaru dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Ötscherland / Hochkar, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.