-

Lyžování Nauders, Rakousko

Lyžování Nauders - informace

Lyžařský trojúhelník Reschenpass leží na rozhraní 3 států, Rakouska, Itálie a Švýcarska. Lyžařský areál tvoří 3 lyžařská střediska - rakouský Nauders a italský St. Valentin a Schöneben. Díky nadmořské výšce 1.400 - 2.850 m a kvalitnímu zasněžovacímu systému je zde sníh garantován až do pozdního jara. 90 km z celkového počtu 111 km sjezdovek je zde uměle zasněžováno. Zdejší lyžařské tratě uspokojí jak začínající lyžaře, tak i ty, kteří dávají přednost náročnějším terénům a rychlé jízdě. Všichni lyžaři se mohou těšit na 24 km černých, 46 km červených a na 41 km modrých sjezdovek. Lyžaři tu mohou vyzkoušet své umění na svahu s uměle vytvořenými boulemi, nebo zakusit pocit svobody při jízdě ve volném terénu v hlubokém sněhu. Ty nejlepší carvingové tratě jsou v italském Schöneben, kde určitě nevynechte překrásné sjezdové tratě od čísla 6 až 9, které vedou do Rojen.

Lyžařská oblast Nauders - fotografie

Stanice Bergkastel (2.200 m) je srdcem lyžařského střediska a zároveň i místem setkání všech lyžařů. Můžete se zde za krásného počasí kochat pohledy na okolní hory z nově zrekonstruované panoramatické restaurace. Pro děti zde byl otevřen nový dětský svět „Kinderland - Nauderixland“ a dětské restaurace. Od této stanice se dostanete výjimečnou 8 místnou sedačkovou lanovkou až do výšky 2.750 m. Do údolí můžete sjet na lyžích po 9 km dlouhé sjezdové trati Nauders od vleku Tscheyeck, s převýšením 1.450 m, která patří mezi místní lahůdky. Milovníci hlubokého sněhu jistě nevynechají sjezdovky Tscheyeck a Gueser Kopf.

I snowboardisté najdou v této oblasti vše, co zvyšuje adrenalin: prostory pro jízdu v hlubokém sněhu, široké sjezdové tratě, kde se dají velmi čistě vykrajovat zatáčky, ale i trénovat skoky. U stanice Bergkastel je halfpipe s parametry, které odpovídají pravidlům snowboardingových soutěží a odborníci ji přidělili 3 “hvězdičky“ ze 3 možných. Je tu boardercrossová dráha a Fun Park na Haider Alm.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Naudersu

Další hotely v Naudersu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Naudersu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Nauders, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.