-

Lyžování Montafon, Rakousko

St. Gallenkirch

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska St. Gallenkirch (Montafon, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Montafon - informace

Montafon je jedna z nejvyhledávanějších lyžařských oblastí v Rakousku. Ve voralbergském lyžařském regionu otevírá jediná lyžařská soutěska přístup ke čtyřem větším a dvěma menším lyžařským areálům, které se rozkládají ve výšce 650 m až 2400 m a která nabízejí úplnou škálu nejrůznějších sjezdovek.

Lyžařská oblast Montafon - fotografie

Nejvýhodnějšími místy pro skvělé lyžařské zážitky jsou bezesporu oblasti Silvretta Nova, Golm a Hoch Joch. Skiregion Montafon se zaměřuje na různé skupiny – na začátečníky a rodiny s malými dětmi (pro ně jsou vhodné sjezdovky na Kristbergu v Silbertalu). Vyloženě malý areál se nachází na Grabsu u Tschaggunsu, kde máte možnost spatřit nejstarší rakouskou sedačkovou lanovku. Sjezd z Grabsu do údolí rozhodně není možné nazvat lehkým – je to totiž místo, kde se rozhodovalo o konečném pořadí ve světových pohárech v běhu na lyžích. Později byla trať přeložena do Golmu.

Golm samotný po celém svahu, který se vyznačuje nepřítomností lesního porostu, dobře pokrytý sítí lanovek. Za dobrých sněhových podmínek je možné z vrcholku Golmu dojet až do městeček Vanbans či Tschagguns. Přímo naproti Tschagguns se tyčí Zamangspitze s centrem Kapellalpe, jehož ski-areál je přístupný dokonce ze tří stran. Protože se jedna z jeho částí – Hochjoch vyznačuje svahy příliš pozvolnými i na špatné lyžaře, byl na jeho druhé části – Grasjochu proražený 470 m dlouhý tunel spojující obě části.

Lyžařská oblast Montafon - fotografie

Největším areálem je Silvretta Nova, který se rozprostírá na dvou kopcích – Valiseraspitze a Versettla propojených několika převážně sedačkovými lanovkami. Přístup sem je možný prostřednictvím sedaček nebo gondol z Goschurnu, St. Gallenkirchu a z Gortipohlu. Příznivce snowboardingu potěší množství funparků v celém areálu a dokonce jeden boarderpark na Silvretta Nova.

Celkem zimní středisko Montafon nabízí 34 km sjezdovek pro velmi zdatné lyžaře, 84 km sjezdovek pro pokročilé lyžaře a 109 km pro začátečníky. Mimo jiné je zde 27 lyžařských vleků, 24 sedačkových lanovek a 9 kabinkových lanovek. Všechny kategorie lyžařů se mají na co těšit!

Lyžařská oblast Montafon - fotografie

Ani na bežkaře jsme nezapomněli. Nabídka běžeckých možností je stejně skvělá jako ta pro sjezdaře – 100 km tratí různých náročností a určení (včetně bruslařských tratí a tratí pro psí spřežení) uspokojí opravdu každého. Ti, kteří dychtí po slunci by měli zvolit stopu na Bielerhöhe. Veškeré obce Hochmontafonu nabízí vynikající ubytování a zaměřují se na mladé sportovně orientované publikum.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Montafonu

Další hotely v Montafonu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Montafonu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Montafon, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.