-

Lyžování Lofer, Rakousko

Lofer

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Lofer (Lofer, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

St. Martin bei Lofer

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku St. Martin bei Lofer v Loferu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Lofer - informace

Sjezdovky anebo prašan? Tuto otázku si položíte, když se vydáte na zimní dovolenou do Loferu, protože je zde 46 km perfektně upravovaných sjezdovek Loferer Almu a také nezaměnitelné svahy s prašanem údolí Heutal. Zimní rodinný resort Lofer se nachází uprostřed salcburského údolí Saalachtal, před fantastickými kulisami hor Loferer Steinberge, v nadmořské výšce 639 m. Už z dálky je viditelná věž poutního kostela Maria Kirchental, který patří k nejvýznamnějším poutním místům v Salcbursku. Dolní stanice lanovky Lofer Alm-Bahn je dobře dosažitelná ze všech částí městečka, z některých hotelů vede k lanovce vláček Kaserasi-Truck.

Lyžařská oblast Lofer - fotografie

Na ploše pouhých 55 km2 se zde potkává alpská útulnost a saalachtalská tradice. Lyžařský turistický cíl Lofer se nachází v lyžařském středisku Lofer Alm / Unken v regionu Salcbursko. Město je částečně bez aut, což přispívá ke klidu a pohodě v obci. Ceny za ubytování i služby jsou tu velmi příznivé.

Lyžařské středisko Lofer Alm je rozmanité a nabízí tratě pro začínající lyžaře i snowboardisty. 9 kilometrů dlouhý sjezd z vrcholku do vesnice je opravdovým zážitkem. Sněhové podmínky jsou zajištěny díky 50 sněhovým dělům, která se používají dokonce i ve funparku. Kolem Lofer a St Martin jsou dlouhé běžecké trasy.

Lyžařská oblast Lofer - fotografie

Na Lofer Almu je funpark vybaven halfpipe, mnoha quarterpipe a několika dalšími moduly, které umožňují velkou zábavu na snowboardu. Navíc je tu vybudován také pěkný boardercross. V Loferu jsou připravené dvě středně velké lyžařské školy s celkovým počtem více než 50 lyžařských instruktorů. Lyžařské výcviky zde probíhají i v angličtině.

Paní Zima anebo zasněžovací zařízení potěší jak lyžaře, snowboardisty a běžkaře, tak i milovníky sáňkování a zimních procházek. K dispozici jsou sjezdovky různé náročnosti, funpark, kde se vyřádí snowboardisté a také 80 km dlouhá síť běžkařských stezek kolem Loferu a St. Martinu, na kterých se můžete křížem krážem vydat přes Saalachtal - to vše je orámované malebnou krajinou pohoří Loferer Steinberge.

Při pohledu na vinuté uličky Lofereru, světlá náměstí a krásné fasády domů poznáte opravdovou horskou romantiku. Místní jádro bez dopravního provozu láká k procházkám kolem výloh nebo k zastávce v jedné z malých kaváren a restaurací, kde si můžete dopřát saalachtalskou pohostinnosti a ochutnat místní kuchyni. Původní horské chaty se nacházejí na sjezdovkách a na některých zastávkách idylických zimních turistických cest. Kdo má raději jízdu, může si vychutnat přírodu ze saní tažených koňmi.

Široké a mírné svahy Loferer Almu a prvotřídní služby lyžařských a snowboardových škol jsou ideální pro všechny začátečníky. Zvláštní „lahůdkou“ při zimní dovolené v Saalachtalu je čistá příroda. Ve dne i večer se můžete zdarma sklouznout na venkovním kluzišti, procházet se na slunné náhorní plošině Loferer Almu nebo se zúčastnit s pochodněmi jedinečné prohlídky unikátních jeskyní Lamprechtshöhle. Lofer nabízí radost i relaxaci, a je charakteristický především svou pestrou nabídkou aktivit pro volný čas a přátelskostí k rodinám s dětmi.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Loferu

Další hotely v Loferu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Loferu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Lofer, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.