-

Lyžování Kleinwalsertal, Rakousko

Kleinwalsertal

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Kleinwalsertal (Kleinwalsertal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Kleinwalsertal - informace

Skutečnost, že Kleinwalsertal je rakouskou enklávou, která spadá pod německou celní kompetenci a je autem dosažitelná jen z německého Oberstdorfu, nikoho ve výši 1150 m neruší. Co platí, je horami ohraničený svět s 2536 m vysokými vrcholky, mnohostranné zimní sportovní možnosti a bohatá aprés ski nabídka, která neponechává otevřená žádná přání.

Středisko se nachází v nadmořské výšce 920 - 2030 m a zahrnuje celkem tři areály - Ifen, Walmendingerhorn a Kanzelwand/ Ferhnhorn nešetří pěknými sjezdovkami - počínaje svahy pro začátečníky až po olympijské sjezdovky a sjezdy v hlubokém sněhu. Návštěvníkům mohou nabídnout 6 km černých, 31 km červených a 19 km modrých sjezdovek. Lyžaři mají k dispozici 3 kabinkové a 10 sedačkových lanovek a 12 vleků. O pěkný sněhový povrch se starají sněhová děla. Na vymezených sjezdovkách se dá provozovat i noční lyžování.

Běžecké trati se nachází jak v údolí i ve vzdušných výškách. Běžci na dlouhé panoramatické trati opětovně požívají nádherného výhledu, za pěkného počasí sahajícímu až k bodamskému jezeru. Vytrvalost vyžaduje Steinbockloipe, která probíhá z Mittelbbergu až k imposantnímu konci údolí u Baadu a měří poctivých 16 km.

O zábavu během dne i noci je postaráno: počínaje jízdami sáněmi taženými psy až po zimní canyoning, od putování s pochodněmi až po ruletu a hru Blac-Jack v rustikálním kasinu. Breitachklamm se svými ledovými záclonami je rovněž návštěvy hodným cílem.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Kleinwalsertalu

Další hotely v Kleinwalsertalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Kleinwalsertalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Kleinwalsertal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.