-

Lyžování Katschberg, Rakousko

Katschberg

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Katschberg (Katschberg, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Rennweg am Katschberg

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Rennweg am Katschberg v Katschbergu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Katschberg - informace

Katschberg leží mezi městem Salzburgem a Korutany v národním parku Hohe Tauern, v nadmořské výšce 1 066 – 2 220 m. Klimaticky je Katschberg velmi dobře položený, protože sem přichází sníh ze severu i z jihu. A to jsou opravdu ideální podmínky pro lyžování. Přes 70 km upravovaných sjezdových tratí a lyžařských tras, 16 pohodlných vleků a lanovek, které slibují minimální čekací doby, zařízení pro umělé zasněžování, péče o ty nejmenší pro rodiny s dětmi, a ještě mnohem více nabízí Katschberg. K dispozici je 10 km sjezdovek značených modře, 50 km červeně a 10 km černě.

Lyžařská oblast Katschberg - fotografie

Díky stavebnímu projektu „A1“ bude odstraněna jedna z posledních překážek na Aineck. Cesta z údolí z městečka St. Margarethen na vrcholek Aineck se tak zkrátí o 10 minut. Vstup na lanovku Silverjet je možný přímo u sedačkové lanovky Aineck. Z horní stanice je přímé napojení na A1 nebo se jede přes sjezd Almenabfahrt ke kabinkové lanovce. Zábava na sjezdovkách je díky jednomu aspektu ještě bohatší, a to díky tomu, že Katschberg opět vyhrál test Ski Area a byl mu udělen titul International Pistengütesiegel. A aby toho nebylo dost, byl Grenzbergu mezi Korutany a Salzburgem udělen titul "Nejlepší zasněžovací systém v roce 2011".

Katschberg je známý pro svou přátelskost k rodinám s dětmi, a tak se těší pověsti nejlepšího rodinného lyžařského střediska v regionu. Pro ty nejmenší je vyhrazen areál Katschis Kinderwelt, který je strukturálně oddělen od ostatních sjezdových tratí tak, aby vaše děti byly v bezpečí. Děti mají dokonce i svůj vlastní vlek, mini-jet, se kterým si mohou vyjet nahoru. Veselé postavičky lákají všechny děti, aby si vyzkoušely první obloučky na sjezdovce. Pokud je dětem na lyžích zima, mohou si odpočinout a ohřát v „zahřívacím pavilonu“ a pak zase vyrazit na svahy.

Lyžařská oblast Katschberg - fotografie

Na svazích Königswiese u Katschbergu je v provozu každý den od 19:00 do 22:00 večerní lyžování při umělém osvětlení zdarma, s platným skipasem. Nejdelší sjezdovkou je A1 o délce 5,5 km (značená červeně), nejtěžší zase černá Direttissima o délce 2,2 km. Lanová dráha Silverjet 2 s 8-místnými gondolami a délkou 2 250 metrů překonává výškový rozdíl 520 metrů. Během 7 minut se dostanete na její horní stanici, což odpovídá rychlosti 22 km/h. Výrobce, stejně jako téměř všech ostatních vleků a lanovek na Katschbergu, je renomovaná společnost Doppelmayr, která vystavěla horní i dolní stanici ve velmi futuristickém vzhledu.

V lyžařském areálu Katschberg-Aineck je také pro snowboardisty připraven funpark s jumpy a halfpipe, který se nachází u sjezdovky Schwaigeralmabfahrt v St. Margarethen. Kromě lyžování a snowboardingu je zde ještě další rozsah aktivit pro volný čas: noční sáňkování, romantické výlety za svitu měsíce, jízda na saních tažených koňmi, bruslení, tandemový paragliding, skijöring anebo procházky krásnou zimní krajinu. V místě Rennweg u Katschbergu je sáňkařská dráha o délce 1,5 km, kde se 2 týdně sáňkuje i večer, a v St. Margarethen je dráha o délce 5 km.

Na úpatí vrcholku Speiereckberg, obklopené nádhernou horskou kulisou, leží městečko St. Michael, které si dosud udrželo svou originalitu a nedotčenou přírodu a přitom stále nabízí všechny vymoženosti moderního rekreačního střediska. Se svými 3 500 obyvateli a 3 000 lůžky pro hosty je jedním z nejoblíbenějších středisek v Salcbursku. Mimo sjezdovky je možné v St. Michaelu vyzkoušet bruslení, curling i sáňkování. Nádherné běžkařské tratě zde mají svůj začátek, vzrušující a nádherný zimní den zde můžete skvěle zakončit při après-ski v jedné z horských chat nebo při romantické projížďce s koňmi.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Katschbergu

Další hotely v Katschbergu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Katschbergu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Katschberg, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.