-

Lyžování Kaiserwinkl, Rakousko

Walchsee

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Walchsee (Kaiserwinkl, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Kaiserwinkl - informace

Zimní lyžařské středisko Kaiserwinkl se nachází v nadmořské výšce 589 m-1800 m. Kaiserwinkl v severovýchodním cípu Tyrolska je vyhlášeným centrem běžeckého lyžování a oblíbeným dostaveníčkem vyznavačů paraglidingu a létání na závěsných kluzácích.

Lyžařská oblast Kaiserwinkl - fotografie

Mezi městečky Kössen, Schwendt a Walchsee však najdeme také sjezdařský areál, mezi jehož výhody patří nepochybně snadná dostupnost a nádherné panorama okolí. Milovníci zimních sportů zde mohou využít lanovku se závěsnými kabinami, 4 sedačkové lanovky a 11 vleků. Na vášnivé lyžaře čeká 9 km černých sjezdovek, 16 km červených a 25 km modrých pro méně zdatné lyžaře. Areály Kössen a Walchsee jsou propojeny skibusy.

Nejdelší sjezdovkou v areálu Kössen je Unterberghorn o délce 7km s převýšením 1000 m. Sjezdovka je lehké až střední obtížnosti. Naopak pro velmi zdatné lyžaře jsou zde sjezdovky v areálu Kössen Unterberghorn-Scheibenwald-Talabfahrt, délka 4km, převýšení 600m a v areálu Walchsee Rennstrecke, délka 2km, převýšení 600m. Dále na sjezdovce Amberglift ve Walchsee je možné i noční lyžování. Sjezdovka je velmi lehké obtížnosti a je dlouhá 0,5 km.

Lyžařská oblast Kaiserwinkl - fotografie

Dále jsou k dispozici 160 km dlouhé běžecké trasy, 100 km dlouhé zimní turistické trasy, snowtubing a ještě spousty dalších služeb a činností. Pro začátečníky jsou zde kurzy sjezdového a běžeckého lyžování.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Kaiserwinklu

Rakouská oblast Kaiserwinkl je především známá mezi vyznavači severského lyžování. Mnoho kilometrů upravených běžeckých stop je připraveno zpříjemnit zimní dovolenou milovníkům běžek. Jaké jsou jiné možnosti lyžování v Kaiserwinklu a co všechno v této oblasti můžete ještě zažít? Kaiserwinkl navštěvují také ti, co mají rádi adrenalin. Paragliding a létání na závěsných kluzácích, jsou další sporty, kterými je tato lyžařská oblast vyjímečná. Ubytování v Kaiserwinklu můžete být ve studiích a apartmánech, hotelích, penzionech, ale také v selských usedlostech, kde si zakládají na přátelské atmosféře.