-

Lyžování Ischgl, Rakousko

Ischgl

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Ischgl (Ischgl, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Ischgl - informace

Kdo si zde již jednou zimní dovolenou udělal, ten si jí tady udělá podruhé i potřetí. Lyžařská „houpačka“ Ischgl - Samnaun nabízí jedinečné podmínky pro alpské zimní sporty. Ischgl v každém ohledu nabízí nejvyšší standard – moderní kabinkové lanovky zajišťují přímou dopravu z města, ubytování je nanejvýš luxusní a většina nabídky après-ski je také zajímavá.

Lyžařská oblast Ischgl - fotografie

Lyžařská oblast v Centrálních Alpách se prezentuje nejvyšší zárukou sněhu. Zahrnuje celkem 323 km sjezdovek kolem různých míst údolí Paznauntal - See, Ischgl-Samnaun, Galtür a Kappl. Jedním z největších vrcholů pro lyžařské fanoušky je jistě deset kilometrů dlouhý sjezd přes svahy Velillu do Ischglu. Nicméně i jiné sjezdovky stojí za zmínku, jako například sjezd Lattenabfahrt v Kapplu, dlouhý přes 8 km.

Neskutečná alpská krajina noří obec do jedinečné atmosféry. Většina ubytování je tak centrálně položená, že doslova z postele vylezete u lanovky. Téměř celý lyžařský areál, 90 procent leží v nadmořské výšce nad 2 000 metrů a slibuje tak ničím nerušené zimní zážitky od listopadu do května. Lyžařská zábava v této lyžařské oblasti zahrnuje opravdu celý areál Ischgl-Samnaun. Hosté v Kapplu mohou se stejnojmenným skipasem vyrazit i na Silvretta Pass Paznaun-Samnaun.

Lyžařská oblast Ischgl - fotografie

Pro snowboardisty je Ischgl již dlouho centrálním sportovním místem, halfpipe u lanovky Idjochsesselbahn je pojmem pro každého skalního snowboardistu. Pokud je zde příliš mnoho lidí, nabízí se malá odbočka do švýcarské části skiareálu. Zde mimochodem můžete i nakoupit v duty-free obchodech! Samnaun je jako švýcarská část bezcelní nákupní zónou - ale nic se nemá přehánět, při narvaných zavazadlech jsou celní úředníci poněkud podezřívaví a nevěří, že jste byli ubytování v Samnaun.

Zimní dovolená také vždy znamená après-ski, a asi v žádné jiné destinaci zimních sportů není jeho nabídka tak bohatá. Jmenujme například extravagantní párty v proslulém klubu Kuhstall anebo diskotéku Madlein-Pacha s horkým show programem. Ale i v Niki’s Stadl nebo v Trofana-Almu můžete se starými i novými přáteli slavit až do časných ranních hodin. Ti nejvytrvalejší si hned po skončení sednou do kabinkové lanovky a .. usnou. 1. května se každoročně koná open-air koncert na Idalpu, kde vystupují takové hvězdy jako Elton John, Pink, Tina Turner anebo Bob Dylan.

Lyžařská oblast Ischgl - fotografie

Pro běžkaře zde platí heslo „malé ale krásné“. Celkově je zde připraveno několik desítek km běžkařských tratí, z nichž některé jsou vzájemně propojené a poskytují optimální požitek z jízdy. Galtür je obzvláště velmi zajímavou adresou pro běžky, jsou zde tratě všech úrovní obtížnosti. 8 km dlouhá stopa vede přes malebnou kulisou místní části Valzur v centru Galtüru a nabízí přímé spojení na vysokohorské stopy.

Známé zimní sportovní středisko Ischgl (1 400 m.n.m.) se vyznačuje top lyžařskou oblastí Silvretta Arena a také jako ráj zimních sportů. V nadmořské výšce 1 377 – 2 872 m se nabízí pro každého zimního sportovce něco. Celkem je zde k dispozici 238 km sjezdových tratí, funpark pro snowboardisty a 74 km běžkařských tratí. Místo je téměř bez aut a pěší chodci jsou přepravováni v tunelu na běžícím pásu z jedné strany vesnice na druhou. Jedinečný zážitek nabízí 7 km dlouhá sáňkařská dráha s převýšením 950 metrů.

Lyžařská oblast Ischgl - fotografie

Ale také po sněhové zábavě nabízí Ischgl mnoho možností, jak strávit aktivně den. Ať už v lázních se saunou a masážemi, v kavárně nebo v restauraci, všude můžete najít nějaké místo k relaxaci. Pro milovníky párty je připraveno spoustu klubů, diskoték a barů, které lákají k tanci až do svítání. Komfortní hotely, prostorné a pohodlné apartmány stejně jako útulné penziony se postarají o vysoký komfort a klidné noci.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Ischglu

Když se řekne Ischgl, každému lyžaři se také většinou vybaví i pulsující noční život. Nabídka aprés-ski je vždycky vítanou možností relaxace po dni stráveném na sněhu. Lyžování v Ischglu, Kapplu nebo v Galtüru ve vás zanechá jen ty nejhezčí vzpomínky a budete se sem chtít příští rok určitě vrátit.

V Ischglu nalezne zimní vyžití každý návštěvník. Ať už rádi lyžujete nebo jezdíte na snowboardu, sjezdovky v údolí Paznaun vám splní všechna vaše sportovní přání. Stačí si už jen vybrat to správné ubytování v Ischglu a vaší zimní dovolené nestojí nic v cestě.