-

Lyžování Innsbruck, Rakousko

Igls

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Igls (Innsbruck, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Innsbruck - informace

Nádherné horské scenérie, městská atmosféra a bohatý kulturní program, to všechno nabízí svým návštěvníkům rakouský Innsbruck. Toto tyrolské hlavní město má také ty nejlepší podmínky pro zimní sporty. Celkem devět lyžařských areálů tvoří rozsáhlou oblast SkiWorld Innsbruck, do kterých je dopraví bezplatné skibusy.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

V Innsbrucku se již dvakrát odehrály Zimní olympijské hry (1964 a 1976) a díky tomu získal pověst prvotřídního střediska pro zimní sporty. Kdo chce na své zimní dovolené v Rakousku spojit sportovní aktivity s kouzlem krásného města a bohatým kulturním programem, ten je zde na správném místě. Příjemné zimní dny, kdy se zasněžené vrcholky nad městem Innsbruck lesknou na slunci, lákají nejvíce hostů i do okolních lyžařských areálů.

Kdo si přeje být ubytován přímo v Innsbrucku, bude sice bydlet v jednom z nejkrásnějších měst Evropy, ale měl by mít na paměti, že na lyžování se bude muset vydat několik kilometrů. Olympia SkiWorld Innsbruck zahrnuje celkem devět lyžařských oblastí a každá je něčím unikátní. Nejrychleji se dostanete do Nordparku. Lanovka Nordkettenbahn, ležící na okraji starého města Innsbruck, vás během asi 20 minut přepraví do tohoto malého lyžařského střediska. Místní hora, kterou domorodci nazývají Gruabn, má vynikající pověst po celém světě zejména u snowboardistů.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

Pod vrcholkem Seegrube jsou dvěma lyžařskými vleky propojené sjezdovky lehké až středně náročné obtížnosti. Pokud na lyžích začínáte, máte možnost vyzkoušet si svůj um na sjezdovce přímo vedle restaurace Seegrube, která slouží zároveň jako cvičný prostor pro lyžařské kurzy. Lanovka vás vyveze ještě výše až na Hafelekar, ale toto místo doporučujeme jen v případě, pokud jste velmi dobrý lyžař nebo snowboardista. Strmé rokle z Hafelekaru a svahy kolem Seegrube jsou totiž velmi náročné.

Jižním směrem od centra města Innsbruck nachází Igls s vrcholkem Patscherkofel. Právě tady v roce 1976 vyhrál Franz Klammer svým legendárním sjezdem zlatou medaili. Sjezdovky jsou v této oblasti většinou lehké až středně náročné a částečně vedou krásnými lesními mýtinami. Dále můžete lyžovat ve vesnice Tulfes, která leží jihovýchodně od Innsbrucku a nabízí klasickou lyžařskou horu Glungezer. Kromě svahů vedoucích lesem a příjemným horským chatám přitahuje návštěvníky zejména 7 kilometrů dlouhým a nádherným sjezdem s výškovým převýšením více než 1800 metrů.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

Západně od města Innsbruck se zvedá nad obcí Oberperfuss vrchol Rangger Köpfl. Tato téměř 2.000 metrů vysoká lyžařská hora s panoramatickým sjezdem je tajným tipem pro všechny lyžaře. S nabídkou sjezdovek o celkové délce 12 kilometrů je lyžařská oblast Mutterer Alm ideální zejména pro rodiny s dětmi. Svahy jsou přehledné a mírné, na kterých si pohodlně zalyžujete a jsou vhodné i pro carving. Z obcí Mutters a Götzens vedou nahoru do lyžařské oblasti gondolové lanovky, ale dolů se dostanete pouze po dlouhých sjezdech do údolí.

Prázdninové vesničky kolem Innsbrucku nabízejí také síť běžkařských stop různých úrovní. Nejblíže jsou stopy v okolí Tulfes, stejně jako kolem Mutters a Natters. Rychle se máte možnost dostat také do běžkařského ráje v nedalekém Seefeldu. Příjemnou změnu od lyžování nebo snowboardingu nabízejí různé zimní turistické trasy, zimní stadion nebo sáňkařské dráhy. 21 přírodních sáňkařských drah, které jsou také částečně s nočním osvětlením, dělají z oblasti ráj pro milovníky jízdy na saních. Pokud, ale toužíte zažít něco opravdu netradičního, vyzkoušejte si jízdu na rychlé olympijské bobové dráze a budete mít na co vzpomínat.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

Jak nejlépe relaxovat v Innsbrucku po náročném dni na sjezdovkách? Doporučujeme všem procházku po příjemných innsbruckých uličkách doplněnou o prohlídku místních historických zajímavostí. Když slunce na nebi svítí, třpytí se Zlatá střecha (Goldene Dachl) pozdně gotického arkýře, který je pokryt 2657 pozlacenými měděnými plechy. Tento skvost nechal postavit císař Maxmilián I. v letech 1494 - 1496. K dalším architektonickým zajímavostem Innsbrucku patří také triumfální oblouk na ulici Maria - Theresien - Strasse, a o trochu dále sloup svaté Anny, který krásně kontrastuje proti impozantní horské scenérii. Samozřejmě můžete také posedět v místních hospůdkách či restauracích nebo si zajít do kasina či na koncert.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Innsbrucku

Devět lyžařských středisek se spojilo v jeden celek. Nabídka pro milovníky zimních sportů bude pro všechny určitě dostačující. Innsbruck a jeho okolí nabízí vše od lyžování až po romantickou procházku. Podívejte se jaké možnosti lyžování v Innsbrucku jsou pro vás připraveny a nechte se inspirovat pro zimní dovolenou.

spousta zábavy nejen na sněhu je pro vás připravena i v okolí Innsbrucku. Díky konání zimních olympijských her se vrylo do podvědomí všech zimních nadšenců. Ubytování v Innsbrucku nemusí být až tak velkou výhodou, podívejte se proto na nabídku, kde všude můžete bydlet a rozhodujte se dle svých požadavků.