-

Lyžování Hochpustertal, Rakousko

Lienz

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Lienz (Hochpustertal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Maria Luggau

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Maria Luggau v Hochpustertalu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Obertilliach

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Obertilliach (Hochpustertal, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Sillian

V lyžařském středisku Sillian v Hochpustertalu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

St. Jakob in Defereggental

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska St. Jakob in Defereggental (Hochpustertal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Hochpustertal - informace

Asi tucet třítisícovek obklopuje poklidné údolí s hlavním místem St. Jakob, s malými vesničkami a jednotlivými, uprostřed strmých horských luk, ležícími farmami. Místo Huben v postranním údolí Iseltal je v zimě rodinně přátelskou oázou klidu s přehlednou oblastí pro lyžování na Brunnalmu a hezkými běžkařskými stopami v údolí.

Lyžařská oblast Hochpustertal - fotografie

Dříve byl Defereggental tajemné a nedotčené údolí v jihozápadní části Rakouska. Když se první odvážlivci vydali prozkoumat tuto oblast, rozloučili se s ní se slovy: Nechte sem jít toho, kdo chce zemřít. Tak vznikl název Defereggen, alespoň to vyprávějí místní. Dnes je údolí populární turistickou oblastí na jižní straně Alp, která je snadno přístupná přes tunel Felbertauern. I přes zájem o lyžování v této části Rakouska si místo udrželo svou originalitu. Kdysi obávaná bohatá nadílka sněhu je dnes požehnáním pro údolí a obce Hopfgarten, St. Veit, St. Jakob a lyžařský areál na Brunnalmu.

S první sedačkovou lanovkou začal lyžařský provoz v roce 1966 na Brunnalmu. Brzy nezůstalo jen u ní a začalo se se stavbou dalších. Na studenou cestu nahoru si ještě dodnes dobře pamatují někteří návštěvníci a jsou rádi, že na Brunnalm začala mezitím jezdit moderní lanovka. Na horu vede 6-místná kabinková lanovka a výše, na otevřené alpské svahy, 6-sedačková lanovka Weißspitzbahn kolem převážně středně těžkých sjezdových tratí. Sjezdovky jsou široké a nabízejí dostatek prostoru pro bezpečné lyžování.

Lyžařská oblast Hochpustertal - fotografie

Nalézají se tady i nedotčené svahy s prašanem a útulné horské chaty, jako například Weißspitzstubn. Pěkné a dlouhé jsou oba sjezdy do údolí, sportovnější (značená černě) je přímá trasa z horní stanice 3-sedačkové lanovky Mooserbergbahn. Začátečníci a děti najdou u dolní stanice kabinkové ty nejlepší podmínky pro své první obloučky na lyžích, zatímco ti zkušenější se mohou odreagovat v parku defRaggn Snowpark.

Běžkařské trasy pro klasický i bruslařský styl vedou přes hluboce zasněžené lesy a podél říčky Schwarzach. Ty umožňují dlouhé túry téměř po celém údolí, doplněné jsou o krátkou smyčku u Hopfgartenu. Svojí kondici si vyzkoušíte na vysokohorské trase u sedla Staller Sattel v nadmořské výšce 2.000 metrů. Pokud ani večer nebudete unavení a budete se chtít i dále věnovat běžeckému lyžování, můžete se vydat na stopy při umělém osvětlení.

Lyžařská oblast Hochpustertal - fotografie

V rakouském údolí Pustertal, nedaleko od hranic s Jižním Tyrolskem, stejně jako v sousedním, poklidném údolí Gailtal najdou návštěvníci hledající klid ten pravý ráj. Především středně obtížné tratě a dobře rozvinutá síť turistických tras dotvářejí obrázek perfektní zimní krajiny s hlavními místy Sillian, Obertilliach a Ausservillgraten.

Kdo by chtěl vědět, jak údolí před boomem v lyžařských střediscích vypadala, měl by se ubytovat do Villgratentalu. Zde ještě stále stojí původní selské usedlosti místo hotelových komplexů, útulné hospůdky místo hlasitých venkovních barů a sportovní nabídka s přírodní sáňkařskou dráhou a běžkařskými tratěmi je naprosto přehledná. Nejbližší lyžařský vlek je jen za rohem pod vrcholkem Thurntaler.

Lyžařská oblast Hochpustertal - fotografie

Podobně poklidné je údolí Gailtal se střediskem Obertilliach a jeho památkově chráněným městským jádrem, stejně jako lyžařský areál na Golzentippu, a to nejen díky 2-sedačkové lanovce. Nahoře otevírají dva lyžařské vleky přístup na mírné alpské svahy, sportovnější je sjezd do údolí na jižní straně. Oblast je tudíž ideálním pro začátečníky a lyžování si tady užijí děti na plochých lyžařských loukách na okraji městečka, kde jsou i dva lyžařské vleky.

Thurntaler u Sillianu je proti tomu moderní rodinný areál, kde si mohou jeho návštěvníci užít při lyžování fantastický výhled na Sextenské Dolomity. Se 6-místnou kabinkovou lanovkou se dostanete z okraje Sillianu na bílé zasněžené svahy pod vrcholem. Přímo u horní stanice lanovky se nachází prostor pro děti a nad ním se otevírají nádherné východní svahy, které jsou jádrem zdejšího rozmanitého skiareálu.

S lyžařským vlekem Thurntaler - Schlepplift se dostanete do nejvyššího bodu, a tím i na start všech sjezdovek. Největšími zážitky jsou 11 km dlouhý sjezd Kammabfahrt do Sillianu stejně jako sjezd k dolní stanici 4-sedačkové lanovky Außervillgraten. Nabídku doplňují převážně lehké až středně náročné tratě, dvě černé sjezdovky a snowpark Yellow - Snow.

Nejdelší běžkařské stopy se nacházejí v sousedním Pustertalu, podél řeky Grau, ty nejhezčí leží v Gailtalu s Obertilliachem, kde bylo vybudováno běžkařské a biatlonové centrum. Středem zájmu milovníků běžeckého lyžování je určitě 60 kilometrů dlouhý okruh Grenzlandloipe.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Hochpustertalu

Další hotely v Hochpustertalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Hochpustertalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Hochpustertal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.