-

Lyžování Donnersbacher Tauern, Rakousko

Kurzras / Schnalstal

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Kurzras / Schnalstal (Donnersbacher Tauern, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Donnersbacher Tauern - informace

Kdo má raději příjemné sjezdovky než velkou zábavu a shon na sjezdovkách, je v zasněžené oblasti kolem Donnersbachu a Donnersbachwaldu opravdu na správném místě. Atraktivní pro rodiny s dětmi je oblast na Riesneralm, zatímco Planneralm (1 600 – 2 200 m), nejvýše položená lyžařská vesnice ve Štýrsku, je se svojí všestranností velmi populární zejména mezi mladými lidmi.

Klidná, idylická vesnice Donnersbach je klasickým výchozím bodem pro oblast Planner Alm, ke které se dostanete po serpentýnách bezplatné mýtné silnice. Donnersbachwald je známý pro mnoho hodin slunečního svitu, i když v okolních údolích již padá hustá mlha. Obě oblasti jsou díky širokým svahům ideální pro rodiny. Pod Plannereckem jsou sjezdovky o něco sportovnější, jinak je terén maximálně středně obtížný.

S funparkem Snowvalley stojí tato oblast vysoko na žebříčku popularity i mezi snowboardisty. Místní snowboardový klub velice pečlivě udržuje raily, walls a kickery. Jak sportovci zvládají tyto překážky je možné obdivovat na mnoha snowboardových akcích.

Skvělé podmínky panují kolem kotliny Plannerkessel pro výpravy na sněžnicích a lyžařské túry. I přes malou velikost oblasti se o změnu postarají na Riesneralmu čtyři různé sjezdy do údolí, a také lyžařský svah Evropského poháru Europacup-Hang, který je opravdovou výzvou. Velice také doporučujeme vyzkoušet 6,7 km dlouhou panoramatickou sjezdovku. Pěkné svahy s hlubokým sněhem jsou obvykle v těsné blízkosti upravených sjezdovek. S místním průvodcem je sjezd z Hochsitzu k Mörsbachalmu opravdu zvláštním zážitkem.

Osamělé výstupy přes hluboce zasněžené svahy, jemné hřebeny a vrcholy vám nabídnou znovu a znovu krásný výhled na horský masiv Grimmingu, Dachsteinu a Vysokých Taur. Jedna z nejoblíbenějších túr vede nahoru na Goldbachseespitze. Každý pátek pořádá lanová dráha Riesneralm-Bergbahn (Donnerswaldbach) lyžařské túry při měsíčním světle.

Lyžařská oblast Planneralm (Donnersbach) nabízí 11 km upravovaných sjezdových tratí (2 km značeny černě, 4 km červeně a 5 km modře), na které vás vyveze 5 lyžařských vleků s kapacitou téměř 4 000 osob za hodinu. Skiareál Riesneralm má 20 km upravených sjezdovek (2 km značeny černě, 7 km červeně a 10 km modře), se 3 lyžařskými vleky a 1 sedačkovou lanovkou, které mají kapacitu 3 500 lyžařů za hodinu.

Planneralm (1 600 – 2 200 m) se hrdě prezentuje jako nejvýše položená lyžařská vesnice ve Štýrsku. Kdo nechce bydlet tak vysoko, bude se určitě dobře cítit i ve střediscích Donnersbach, Donnersbachwald, Irdning nebo Aigen am Putterersee. Rodiny s dětmi najdou ideální lyžařský areál v Riesneralmu. Z Donnersbachu vede strmá bezplatná silnice k dolní stanici Planneralm, po které se dostanete i bezplatným skibusem. Donnersbachwald je příjemné rodinné středisko. Z Irdningu a Donnersbachu se pohodlně můžete dostat do všech okolních lyžařských areálů. Aigen am Putterersee zase návštěvníky láká krásnými běžkařskými stezkami.

Planneralm je se svými širokými sjezdovkami ideální rodinný lyžařský areál. Jen prvních pár metrů sjezdu z Gläserbodenu je trochu sportovnějších, ale jinak tu najdete maximálně středně obtížné tratě. Na Riesneralmu se o pestrost postarají čtyři různé sjezdy do údolí. Děti se určitě dobře pobaví ve sněhovém parku Robin Hood. Aigen a Irdning mají svahy pouze pro začátečníky.

Snowboardisté ​​se mohou dobře vyřádit zejména na Planneralmu, ve funparku Snowvalley mezi lanovkou Planner-Jet a vlekem Rotbühellift. Dobré podmínky mají také v Riesneralmu (Donnersbachwald) ve Snowpark Freeride Area, ve volném prostoru na Krispenleitnu.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Donnersbacher Tauernu

Další hotely v Donnersbacher Tauernu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Donnersbacher Tauernu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Donnersbacher Tauern, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.