-

Lyžování Bregenzerwald, Rakousko

Lyžování Bregenzerwald - informace

Lyžařské středisko Brenzenwald, ležící v nadmořské výšce 700 - 2300 m, patří k oblíbeným centrům v nejzápadnější rakouské zemi Vorarlberg. Nabízí upravované sjezdové tratě všech obtížností v oblasti Damüls /2007 m/, Schoppernau /2040 m/ a Warth Schröcken /2100 m/, kam Vás dopraví celkem 34 lanovek a vleků. Na své si přijdou i běžkaři, pro které jsou připraveny trati v délce cca 100 km.

Lyžařská oblast Bregenzerwald - fotografie

Velká oblast bohatá na sníh, 300 km sjezdových tratí a přes 100 lanovek a vleků. Nejznámnější střediska jsou Andelsbuch, Bezau, Bizau, Reuthe, Au a Mellau. Platí zde společná permanentka s oblastmí Walsertal a Lechtal.

Bregenzský les představuje poměrně rozsáhlou oblast, zahrnující 22 obcí mezi arlberským masivem a sníženinou Bodamského jezera. Velmi kvalitní služby poskytuje zejména vyznavačům běžeckého lyžování, jimž nabízí 320 km upravovaných stop. Dobří lyžaři mají rádi zdejší strmou sjezdovou trať Sunneg-Nord o délce 1,2 km s převýšením 400 m.

Lyžařská oblast Bregenzerwald - fotografie

Nejvíce upravovaných tratí, celkem 60 km, je v regionu Warth-Schröcken, jenž rovněž poskytuje dobré podmínky náročným lyžařům, stejně jako oblast Au-Schoppernau, která však disponuje menším počtem lanovek a vleků. Příjemné prostředí pro rodinnou dovolenou se širokým výběrem méně náročných svahů najdeme v Hittisau a Riefensbergu, ale rovněž nad obcí Mellau.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Bregenzerwaldu

Další hotely v Bregenzerwaldu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Bregenzerwaldu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Bregenzerwald, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.