-

Millstatt in Kärnten - hotely pro lyžování v Bad Kleinkirchheimu

Steindl

Náhled objektu Steindl, Millstatt in Kärnten, Bad Kleinkirchheim, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Millstatt in Kärnten a na ubytování v hotelu Steindl budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Millstatt in Kärnten - informace

Popis oblasti:
Horní Korutany na západě a kotlina Dolních Korutan na východě vytvářejí ucelenou krajinu, obklopenou vysokými horami. Takzvaná rakouská Riviéra v bezprostřední blízkosti zemského hlavního města Klagenfurtu a rekreační oblasti na Ossiachském a Millstättském jezeře jsou atraktivní výletní cíle rakouských a zahraničních návštěvníků. Korutany mají 1 270 velmi čistých jezer a 8 000 km průzračných řek. Voda je duší Korutan. Jednou z největších atrakcí pro korutanské hosty jsou velká jezera, ve kterých se mohou koupat. Pro svou kvalitu vody byla tato oblast vyznamenána Evropskou cenou za životní prostředí. Image Korutan vytváří nejen velká proslulá jezera, ale osobitým darem přírody jsou i menší jezírka, říčky a horské potůčky. Vedle toho skýtají horské prameny vynikající nabídku lázeňské péče. V zimě je tato oblast zimním zázrakem. Ať upřednostňujete cokoli: lyžování, snowboarding, slunečné lyžovačky nebo lyžařské houpačky...lyžařské oblasti v Korutanech vám uchystají perfektní zážitek se vším všudy. Ani zdejší jezera nejsou atraktivní jenom v létě. V zimě se jezera stávají pravými středisky zimních her na ledě. Vedle bruslení, ledního hokeje, ledních party a metané existuje ještě celá řada zvláštních nabídek. Například horkými typy pro lední surfaře jsou jezera Afritzer See a Brennsee. A nadšení milovníci golfu mají místo golfového hřiště k dispozici jezero, Green se pak stává "White".Mezi nejznámější města oblasti patří Radenthein, Dobriach a Millstatt. A věřte, že právě tady si můžete užít svůj volný čas naplno. Čeká tu na vás zábava, sport a především relaxace v překrásné přírodě Korutan. Millstätter See: -Millstatter See spojuje na malém prostoru všechny přednosti Korutan a tak se není čemu divit, že zde najdete i památky a s tím související bohatou historii.Millstatter See je rájem sportovců. Oblast jezera je také často zmiňována v souvislosti s největším počtem slunečních dnů v zimní sezóně a tak je lyžování okolo jezera příjemným sportovním zážitkem. Kromě sluníčka tu na vás čeká celkem přes 500 km sjezdových tratí, přes 80 km upravovaných běžeckých tratí a zamrzlá hladina jezera. K tomu všemu vás do všech středisek zaveze zdarma skibus a na jeden jediný skipass můžete lyžovat úplně v celé oblasti. Komu je to málo má, k dispozici jsou i krytá sportoviště jako kurty na tenis, squash, nebo kuželky. V okolí jezera se nachází i deset sáňkařských drah. Nudit se tu určitě nebudete, naopak…čekají tu na vás milí a pohostinní lidé, spousta nových zážitků a nezapomenutelná příroda.

Kam jinam v Bad Kleinkirchheimu na lyžování?

Millstatt in Kärnten není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Bad Kleinkirchheimu i do následujících lyžařských středisek v Bad Kleinkirchheimu: Bad Kleinkirchheim.