-

Lyžování Valle Aurina / Tauferer Ahrntal, Itálie

Lyžování Valle Aurina / Tauferer Ahrntal - informace

Tauferer Ahrntal je jedno z největších postranních údolí v jižním Tyrolsku a je obklopeno 80 vrcholy, které mají výšku přes 3000 metrů. V něm je rozptýleno 13 míst, které leží okolo tří lyžařských oblastí Speikboden, Klausberg a Rein s perfektně upravenými sjezdovkami a útulnými chatami. Rekreační oblast vznikla v polovině devadesátých let díky sloučení čtyř osad a tří skiareálů. Klidná obec Sand in Taufers (Campo Tures), leží uprostřed těchto tří lyžařských oblastí a je také hlavním městem údolí Valli di Tures e Aurina. Pokud bychom měli srovnat jednotlivé oblasti, co se týče kvalitního lyžování, tak Klausberg a Speikboden bodují se svými pestrými svahy a rozsáhlým systémem umělého zasněžování. Až do pozdního jara můžete jezdit na perfektně upravených sjezdovkách o celkové délce 45 km.

Lyžařská oblast Valle Aurina / Tauferer Ahrntal - fotografie

V rodinné lyžařské oblasti Speikboden převažují široké a velmi mírné svahy Kabinková lanovka Vás vyveze do výšky kde jsou nádherné lyžařské terény a každý lyžař si určitě vybere tu svou trasu, které mu bude vyhovovat. Vedle sedačkové lanovky Sonnklar je skvělý terén pro milovníky velkých oblouků a pro náročnější lyžaře je tu připraven sjezd do údolí, který nabízí široké pasáže, strmější úseky, ale i pomalejší části. Příjemné je možnost občerstvit se u dolní stanice lanovky v horské chatě Mittelstation. Až do výšky 2510 m.n.m. se lanovkou dostanete na Klausberg. Lyžařský areál má mnoho různých sjezdových tratí a je ideální hlavně pro děti, o které je dobře postaráno v dětském světě Kinderland. Milovníci carvingu zbystří při pohledu na svah u vleku Sonnenlift, protože ten je vhodný právě pro jejich obloučkovou jízdu. Hexenschuss, je název tratě pro zkušené lyžaře, protože je prudký a velmi často hrbolatý.

Snowboardisté si přijdou na své v novém funparku u 8-místné kabinkové lanovky Klaussee a i na běžkaře zde čekají dobře upravované běžkařské tratě vedou údolím. Za vesnicí začíná stopa, která vede až do vysokoalpského konce údolí, pod 3499 m vysokým vrcholem Dreiherrnspitze. Velká nabídka umožňuje i začátečníkům příjemný sportovní zážitek a ti se závodním duchem si mohou vyzkoušet své limity, například na zasněžené výškové trase z Reinu do Taufers. Také nabídka dalších sportovních aktivit je velmi bohatá. Kromě sněžnic, lezení po ledu, bruslení nebo curlingu můžete vyzkoušet také sáňkování na 5 km dlouhé trati z Klausbergu nebo 9 km dráze ze Speikbodenu do Luttachu. Tuto oblast si oblíbili také zimní turisté, když při procházce poznávají krásu a rozmanitost okolí. Prázdninový region je díky výhodnému ubytování zajímavý zejména pro rodiny s dětmi. Oblíbeným místem setkání lyžařů na svahu je malá, dřevěná hata Almboden ležící těsně pod horní stanicí Klausbergu. Je velice útulná a nabízí menší výběr chutných jídel a skleničky něčeho dobrého na zahřátí.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Valle Aurina / Tauferer Ahrntal není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování ve Valle Aurině / Tauferer Ahrntalu

Další hotely ve Valle Aurině / Tauferer Ahrntalu naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Valle Aurině / Tauferer Ahrntalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Valle Aurina / Tauferer Ahrntal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.