-

Lyžování Val Gardena / Alpe di Siusi, Itálie

Fie Völs - Völs am Schlern

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Fie Völs - Völs am Schlern (Val Gardena / Alpe di Siusi, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Ortisei / St. Ulrich

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Ortisei / St. Ulrich ve Val Gardeně nebo Alpe di Siusi v Itálii aktivně svůj volný čas

St.Christina

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska St.Christina (Val Gardena / Alpe di Siusi, Itálie) na svou zimní dovolenou

Lyžování Val Gardena / Alpe di Siusi - informace

S více než 100-letou tradici, jak v zimní tak v letní turistice, je středisko Val Gardena perfektním prázdninovým místem nacházejícím se v pohoří Dolomity. Nejvíce spjaté je, ale se sjezdovým lyžováním. S více než 175 km sjezdovek, 83 vleky a lanovkami a slavnou oblastí Sella Ronda je Val Gardena jedním z nejlepších lyžařských středisek v celých Alpách. Díky napojení na Dolomiti Superski, největší světový lyžařský „kolotoč“ (500 km propojených sjezdovek v okolí masivu Sella a celkem 1220 km sjezdovek ve 12 oblastech), a na blízký areál Alpe di Siusi, je rájem pro všechny zimní sportovce.

Lyžařská oblast Val Gardena / Alpe di Siusi - fotografie

Mírné i strmé sjezdovky, jednoduché i extrémní svahy, moderní vleky a lanovky a hlavně romantické horské chaty čekají na všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou strávit příjemnou dovolenou právě zde. Přímo na lyžařské středisko Val Gardena jsou napojena místa jako Ortisei (St. Ulrich), Santa Cristina a Selva (Wolkenstein). Selva je možná „nejprominentnějším“ místem, nachází se v samém srdci lyžařského kolotoče Sella Ronda, nabízí mnoho kilometrů sjezdovek a slibuje nekonečnou zábavu. Val Gardena také vychovala spoustu světových šampionů v lyžování a dodnes se zde každoročně setkává světová elita. Začátek lyžařské sezóny otevírá závod Světového poháru na slavném svahu Saslong.

Pro sportovce, kteří si chtějí sníh užít v klidné přírodě, je připraveno přes 40 km běžkařských tras v nově vybudovaném běžkařském centru u Monte Pana a v Langentalu. Zvláštní lyžařský zážitek je otevřen pro všechny lyžaře na okruhu Sella Ronda. Okruh vedoucí kolem mohutného masivu Sella, skýtá 26 km sjezdovek v jeden den. Pro zkušené lyžaře je možné ještě okruh rozšířit, třeba o náročný sjezd Porta Vescovo v oblasti Arabba nebo o sjezd údolím Edelweiss v Kolfuschgu. Jedinou věc, kterou je nutné si na Sella Rondě pohlídat je, že se dostanete do poslední lanovky, protože od 17 hodin jsou všechny sjezdovky uzavřeny. Sella Rondu můžete sjíždět několika směry. Směr proti chodu hodinových ručiček však není vhodný pro začátečníky, protože je obtížnější. Ceny skipasů odpovídají velké nabídce sjezdovek a proto buďte připraveni, že jsou dražší.

Lyžařská oblast Val Gardena / Alpe di Siusi - fotografie

Po perfektně stráveném lyžařském dni máte možnost relaxovat při lázeňských procedurách. Lyžařské školy a některé rodinné hotely nabízejí pro nejmenší hosty mnoho zábavy a dobrodružství. Lákavé jsou také Vánoční trhy v prosinci, světová soutěž ve stavění sněhových soch, sportovní akce jako například závod na sněžnicích Val Gardena Ciasp, lyžařský maratón Sella Ronda nebo sjezd na obřím slalomu Gardenissima jsou jen některé z mnoha akcí, které se pořádají ve Val Gardeně. Díky 12 přilehlým lyžařským oblastem Dolomiti Superski, upraveným sjezdovkám, moderním lanovkám, novým hotelům, lákavému ápres-ski, lázeňským službám a mnoha slunečným dnům patří Val Gardena k nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v celém alpském regionu.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Val Gardeně nebo Alpe di Siusi

Další hotely ve Val Gardeně nebo Alpe di Siusi naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Val Gardeně nebo Alpe di Siusi dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Val Gardena / Alpe di Siusi, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.