-

Lyžování Val di Fassa / Fassatal, Itálie

Campestrin

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Campestrin (Val di Fassa / Fassatal, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Campitello di Fassa

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Campitello di Fassa ve Val di Fassa nebo Fassatalu v Itálii aktivně svůj volný čas

Canazei

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Canazei (Val di Fassa / Fassatal, Itálie) na svou zimní dovolenou

Penia di Canazei

Ilustrační foto
V lyžařském středisku Penia di Canazei ve Val di Fassa nebo Fassatalu v Itálii budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Pera di Fassa

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Pera di Fassa (Val di Fassa / Fassatal, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Pozza di Fassa

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Pozza di Fassa ve Val di Fassa nebo Fassatalu v Itálii aktivně svůj volný čas

Vigo di Fassa

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Vigo di Fassa (Val di Fassa / Fassatal, Itálie) na svou zimní dovolenou

Lyžování Val di Fassa / Fassatal - informace

Jedinečný region pro dokonalé zážitky z alpského lyžování v Itálii a skvělou zimní dovolenou Val di Fassa - Fassatal se nachází v centrálních Dolomitech, v blízkosti nejvyšší hory Marmolada. Ta se šplhá do výšky 3.343 metrů a je nepřehlédnutelným symbolem této oblasti.

Lyžařská oblast Val di Fassa / Fassatal - fotografie

Region Fassatal je součástí velkého seskupení lyžařských areálů severní Itálie s názvem Dolomiti Superski. Komu by přestalo stačit lyžování ve 4 hlavních skiareálech nedaleko obce Canazei, může se vydat do některého z blízkých lyžařských středisek v rámci jednotného skipasu Dolomiti Superski a užít si perfektní lyžování na mnoha stech dalších kilometrech pečlivě upravovaných a udržovaných svahů.

Samotý Fassatal nabízí vyznavačům sjezdového lyžování více než 220 kilometrů dobře upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti, na kterých si přijdou na své jak úplní lyžařští začátečníci a rodiny s dětmi, tak také pokročilí sjezdaři i velmi zkušení jezdci. O dopravu lyžařů na svahy se tady stará více než 70 moderních lanovek a vleků s dostatečnou přepravní kapacitou, takže fronty u vleků před cestou na lyžování jsou zde spíše výjimečné. Pokud by pro Vás tento počet nebyl dostačující, lyžařský areál Belvedere - Col Rodella je součástí známého lyžařského okruhu Sella Ronda okolo masivu Sella. Ten tvoří vedle Fassatalu ještě skiareály Alta Badia, Arabba - Marmolada a Val Gardena - Alpe di Siusi a před vyznavači alpského stylu lyžování se tu otvírají další možnosti provozování jejich oblíbeného sportu na zhruba 550 kilometrech sjezdovek.

Lyžařská oblast Val di Fassa / Fassatal - fotografie

Oblast údolí Fassatal / Val di Fassa patří v zimním období mezi nejnavštěvovanější regiony v celé Itálii a kvůli skvělému lyžování sem míří turisté z celé Evropy. Ubytování je zajištěno v krásných hotelích a apartmánech, lemujících městská historická centra, stejně tak jako ve stranou všeho turistického ruchu a shonu ležících penzionů, kde si mohou jejich hosté užívat klidu a pohody.

Nejrušnějším místem celé oblasti je středisko Canazei, které se nachází v nadmořské výšce 1.460 metrů a je současně správním centrem celého regionu. Přímo z obce vede kabinková lanovka na vrcholek Pecol do nadmořské výšky 1.926 metrů, který je součástí skiareálu Belvedere - Col Rodella. Z nedaleké vesničky Alba, která leží od Canazei jen asi 2 kilometry, pak stoupá kabinková lanovka na vrchol Ciampac, ležící v nadmořské výšce 2.100 metrů. Tento vrchol je součástí lyžařské houpačky Buffaure - Ciampac, kterou se mohou lyžaři dostat z Alby až do lyžařského střediska Pozza di Fassa. Zkušení lyžaři, kteří již toto místo navštívili, jistě potvrdí, že mezi opravdové výzvu patří tři kilometry dlouhá černá sjezdovka právě z Ciampacu dolů do údolí.

Lyžařská oblast Val di Fassa / Fassatal - fotografie

Canazei však není známé pouze svými pestrými možnostmi lyžování, ale též svým aprés - ski. Nachází se tady mnoho barů s živou kapelou, které Vám zpříjemní večerní chvilky po náročném dni, stráveném na okolních svazích. Ti z turistů, kteří využijí ubytování v Canazei a svou zimní dovolenou v Itálii tráví s dětmi, mohou využít Kinderlandu, kde se o jejich ratolesti velmi dobře postarají a děti tady zažijí spousty zábavy.

S Canazei prakticky sousedí další známé lyžařské středisko Campitello, které nabízí svým hostům pestrou nabídku možností ubytování a současně je dalším nástupním místem na lyžování ve skiareálu Belvedere - Col Rodella. Právě z Campitella totiž vede kabinová lanovka přímo na Col Rodellu do nadmořské výšky 2.485 metrů. Sjezdovky tady budou vyhovovat hlavně pokročilým lyžařům, neboť se jedná o středně obtížné tratě, vedené nad hranicí lesa v horské kotlině. K návratu do Campitella je nutné opět použít lanovku, neboť do vesnice nevede žádná sjezdovka. Druhou možností návratu je sjezd do Canazei a poté využít přepravu bezplatným lyžařským autobusem.

Dalšími známými lyžařskými středisky údolí Fassatal jsou například Vigo, Pozza di Fassa anebo Penia. Z lyžařských středisek Pera a Vigo vedou kabinové a sedačkové lanovky na slunné svahy skiareálu Ciampedia, který leží na stejnojmenném vrcholu v nadmořské výšce 2.000 metrů. Na úpatí masivu Rosengarten, jehož štíty dosahují nadmořské výšky 2.981 metrů, se nacházejí hlavně mírné sjezdovky, vhodné pro začátečníky.

Západně od Ciampedie leží další oblíbený skiareál oblasti Fassatal Carezza. Ten leží za průsmykem Passo Costalunga / Karerpass a lyžuje se tady v nadmořských výškách od 1.750 do 2.300 metrů. Sjezdovky ve spodní části skiareálu budou vyhovovat hlavně začátečníkům a rodinám s dětmi, výše položené tratě se pak budou líbit pokročilým lyžařům, kteří vyhledávají sportovnější styl lyžování a rádi si užívají i vyšší rychlosti.

Ve regionu Fassatal se mohou těšit na krásných 40 kilometrů udržovaných stop, vedoucích krásným údolím Fassa, i běžkaři. Částečně tudy prochází i běžecká trať, kde se každoročně pořádají mezinárodní soutěže. Pokud s běžkařením teprve začínáte, využijte nejdříve cvičné tratě ve středisku Canazei, a pokud budete se svým běžkařským uměním spokojeni, vydejte se na některou z náročnějších stop.

Z dalších sportovních aktivit nabízí Fassatal paragliding, bruslení na ledě pod širým nebem, horolezectví na ledě, létání na rogalu, lední hokej, výlet na sněžnicích a nebo relaxaci ve fitness centru se saunou a bazénem. Tak neváhejte a přijeďte objevovat krásy zdejší krajiny, neboť oblast Val di Fassa - Fassatal je ideálním místem pro prožití zimní dovolené na lyžích jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Val di Fassa nebo Fassatalu

Další hotely ve Val di Fassa nebo Fassatalu naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Val di Fassa nebo Fassatalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Val di Fassa / Fassatal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.