-

Lyžování Val d´Aosta / Aostal, Itálie

Lyžování Val d´Aosta / Aostal - informace

Oblast Val d´Aosta - Aostatal se nachází na severozápadě Itálie. Údolí Aosta je téměř 100 km dlouhé a je lemováno těmi nejvyššími horami Alp jako je Mont Blanc, Monte Rosa či Matterhorn. Tato oblast je mezi českými turisty ještě poněkud neznámá, ale nabízí nepřeberné sportovní možnosti. V celé oblasti najdeme neuvěřitelných 850 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných velmi dobrým přepravním systémem, v kterém převládají lanovky. Lyžovat můžeme v 5 hlavních střediscích a asi 12 menších. Díky takto vysokým nadmořským výškám jsou zde garantovány perfektní sněhové podmínky a možnost lyžování až do jara.

Lyžařská oblast Val d´Aosta / Aostal - fotografie

Val d´Aosta - Aostatal je ideální místo pro všechny lyžaře. Od malých dětí přes začátečníky a pokročilé lyžaře až po ty nejzkušenější extrémisty, pro všechny má připraveny terény, které splní jejich sportovní požadavky. Nezapomenutelným zážitkem se pro Vás stane sjezd po 22 km dlouhé sjezdovce vedoucí z Piccolo Cervino do Valtournenche a také je oblíbená 17 km dlouhá sjezdovka z Piccolo Cervina vedoucí do Zermattu. Tento region si zcela jistě zamilují také milovníci freestylového lyžování, protože zde na ně čekají nádherné terény s měkkým prašanem mnohdy i v nadmořské výšce nad 3000 m. Je tu také mnoho možností pro snowboardisty a jedny z nejobtížnějších evropských skialpinistických svahů. Příjemná atmosféra a pohostinnost zdejších obyvatel jsou další výzvou proč navštívit tuto oblast.

Lyžování v Cervinii, Monterose, Courmayeru, La Thuile a Pile ve Vás zanechá příjemné vzpomínky doplněné o úchvatné pohledy na horské panorama se světoznámými vrcholky Mont Blancem či Matterhornem. Pokud vyhledáváte po dni stráveném na svazích odpočinek ve formě večerní zábavy pak doporučujeme zajet do Cervinie a navštívit některý z nočních klubů. Příjemným překvapením budou i velmi dobré ceny ubytování.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Val d´Aosta / Aostal není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování ve Val d´Aostě nebo Aostalu

Další hotely ve Val d´Aostě nebo Aostalu naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Val d´Aostě nebo Aostalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Val d´Aosta / Aostal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.