-

Lyžování Tre Valli, Itálie

Moena

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Moena (Tre Valli, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Tre Valli - informace

Lyžařská oblast Tre Valli se nachází v Dolomitech. Rozkládá se od Moeny v údolí Val di Fassa přes Passo San Pellegrino až do Falcade. U průsmyku San Pellegrino se potkávají jak aktivní lyžaři, kteří hledají přímý přístup na sjezdovky tak běžkaři na zasněžených horských stezkách. Moena je proti tomu velmi rušné městečko. Sjezdy z Tre Valli se rozdělují na lyžařskou „houpačku“ Alpe Lusia z Ronchi do Bellamonte nad Moenou a oblastí kolem Passa San Pellegrino a Falcade. Lyžařské středisko Alpe Lusia má dvě strany, první sportovní na strmějších svazích mezi Le Cune a Ronchi s černými sjezdovkami, jako je například Piavac. Ta druhá strana je mírná a slunná se širokými lyžařskými loukami, obklopenými rozsáhlými borovými lesy směrem na Bellamonte.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Passo San Pellegrino značí hranici mezi provinciemi Veneto a Trentino. Nabízí lyžařům širokou škálu sjezdovek od lehkých až po středně těžké, ale vždy plné slunečních paprsků. Sportovnější svahy najdete pouze pod vrcholem Col Margherita (2513 m), po kterých se dostanete do lyžařského střediska Falcade. Severní svah z Col Margherity je nejnáročnější sjezdovkou celé lyžařské oblasti, zatímco krásné svahy směrem k Falcade sjedou určitě bez problémů všichni lyžaři.

Do lyžařského střediska Alpe Lusia se dostanete z Moeny skibusem až do Ronchi, což je vstupní místo do lyžařského areálu. Moderní 8-místná kabinková lanovka Valbona vás vyveze do střední stanice, kde je na slunném místě vybudovaná dětská lyžařská školka. Až nahoru do výšky 2380 m.n.m. se dostanete sedačkovou lanovkou směrem na Le Cune. Odsud se lyžaři a snowboardisté přes slunné a široké sjezdovky dostanou dolů do Bellamonte. Sjezd ze střední stanice až do Ronchi patří k nejhezčím, ale také k nejnáročnějším v Trentinu. Po projetí areálu Alpe Lusia se můžete z Casteliru vydat autobusem přes přírodní park Paneveggio na Passo Valle.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Hraniční místo mezi provinciemi Veneto a Trentino nabízí vše pro klidnou zimní dovolenou. V Tre Valli je také spousta možností pro milovníky romantiky. Skitour delle emozioni je nabídka s romantickými sjezdovkami, odpovídající gastronomické menu a také „sjezdovka pro zamilované“ u Col Margherity k Falcade. Vrcholem je samozřejmě den svatého Valentýna, který se slaví na svazích ve velkém stylu.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Tre Valli

Další hotely v Tre Valli naleznete na stránkách, které se na lyžování v Tre Valli dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Tre Valli, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.