-

Lyžování Sterzing / Wipptal, Itálie

Racines / Ratschings

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Racines / Ratschings (Sterzing / Wipptal, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Ridanna / Ridnaun

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Ridanna / Ridnaun v Sterzingu Wipptalu v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Sterzing / Wipptal - informace

Údolí Wipptal se rozkládá od města Innsbruck až k městečku Franzensfeste (Fortezza). Sterzing je pak hlavní místo v jižním Tyrolsku ležící horní části údolí Wipptal. Na výběr máte tři malé lyžařské areály ležící v bezprostředním okolí: rodinný Ratschings (Racines) se zasněženými severními svahy, u Gossensass ležící oblast Ladurns a slunečnou „domovskou“ horu u Sterzingu - Rosskopf.

Lyžařská oblast Sterzing / Wipptal - fotografie

Středověká atmosféra a moderní šarm spojuje Sterzing a živé centrum horního Wipptalu. Nedaleko položený Rosskopf je malé lyžařské středisko s prosluněnými svahy, sjezdovky na této místní hoře jsou vhodné pro všechny lyžaře. Obzvláště pěkná a zároveň carvingová je trať Ramingeralm (č.1) anebo sjezd na okraji lesa k lanovce (č. 9, 9a). Určitě byste také měli vyzkoušet sáňkařskou dráhu do údolí, která patří s délkou 9,6 km mezi nejdelší v Jižním Tyrolsku.

Asi 15 minut jízdy autem od Sterzingu je vzdálený Ratschings s několika hotely poblíž dolní stanice lanovky. Největší wipptalerský lyžařský areál nabízí středně těžké sjezdy na širokých, severně položených svazích, o celkové délce 25 km. Se 4-sedačkovou „bublinovou“ lanovkou Ratschings-Jaufen se dostanete přes lesy zarostlý pás, a nad horní stanicí lanovky se vám otevře překvapivě rozsáhlá lyžařská oblast bez lesního porostu. Mnoho širokých svahů s maximálně středně těžkým sklonem je ideální i pro carving. Začátečníci mohou trénovat na mírných loukách v blízkosti dolní stanice, na horské plošině u horní stanice je dobře vybavený dětský svět pro ty nejmenší lyžaře. Freerideři mohou dovádět přímo vedle mnoha sjezdovek ve volném terénu. Kdo má rád výzvy, vybere si sjezd do údolí ze Saxneru (sjezd č. 16, pak 14 nebo 1), kde se střídají lesní úseky s kopcovitým terénem.

Lyžařská oblast Sterzing / Wipptal - fotografie

Také v lyžařském středisku Ladurns (v blízkosti místa Gossensaß) převažují mírné až středně náročné svahy. Náročnější lyžaři si jistě vyberou krátkou černou sjezdovku č. 4 a různé lesní cesty do údolí. Pro ty nejmenší je zase určen 5 000 m2 velký dětský park Fichtis Kinderland, přímo u dolní stanice lanovky.

Běžkaři najdou v údolích kolem Sterzingu fantastické stopy, největší výběr ale určitě nabízí Ridnauntal. Impozantní horská kulisa doprovází běžkaře také v údolích Pfitscher a Pflerschtal. Velkou záruku sněhu budete mít na vysoko položených tratích na Rosskopfu.

Lyžařská oblast Sterzing / Wipptal - fotografie

Dalšími sportovními aktivitami, které střediska nabízejí, jsou bruslení, curling nebo sáňkování. Nebo se můžete rozhodnout pro lyžařskou túru na jeden z mnoha vrcholů v okolí. Ve Sterzingu zaručují večer bary, diskotéky, hospůdky a vinárny společenskou zábavu, Také v Ratschings a Gossensass jsou útulné hospůdky ideální pro přátelské povídání ve večerních hodinách.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Sterzingu Wipptalu

Další hotely v Sterzingu Wipptalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Sterzingu Wipptalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Sterzing / Wipptal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.