-

Lyžování Sestriere / Via Lattea, Itálie

Lyžování Sestriere / Via Lattea - informace

Lyžařská oblast Sestriere / Via Lattea je ideálním místem pro milovníky zimní dovolené a hor. Nachází se na severu Itálie v provincii Piemonte a je řazena mezi ty největší skiregiony celých Alp. Oblast je rozdělena do několika částí, které jsou propojeny perfektním systémem lanovek a vleků. Mezi nejvyznámější lyžařská střediska patří Sauze d´Oulx, Claviere / Cesana, Sansicario, Pragelato a Sestriere. V roce 2006 se zde dokonce konaly zimní olympijské hry. Celý region nám nabízí 400 km skvěle udržovaných lyžařských sjezdovek a krásnou horskou scenérii.

Lyžařská oblast Sestriere / Via Lattea - fotografie

Nejnavštěvovanějším střediskem je Sestriere ležící ve 2035 m.n.m. Na své černé, velice náročné sjezdovky láká všechny milovníky adrenalinu. Nejvíce se lyžuje na svazích Sises a Banchett. Na Sises nás ze Sestrier doveze 4-místná sedačka a poté se vlekem dostaneme do výšky 2600 m.n.m. Na Banchett se dostaneme také 4-místnou sedačkou a vlekem ze Sestrier. Odtud se táhne jedna z nejdelších a nejtěžších lyžařských sjezdovek v celé oblasti, která je využívána pro volný sjezd mužů při závodech světového poháru ve slalomu.

Dalším je středisko Sauze d´Oulx, které má spíš menší červené a modré lyžařské sjezdovky. Oproti tomu Sansicario se naopak může chlubit olympijskou sjezdovkou vedoucí z vrcholku hory Fraiteve ve výšce 2701 m.n m a končící až v centru města. Její horní část je černé barvy, střední část přechází do červené a ke konci si zalyžujete na modré. Ve středisku Claviere / Cesana vás okouzlí nejen lyžování na sjezdovce v červeném stupni obtížnosti, ale také také pohled na lesy, které jí obklopují. To vše z této oblasti činí místo, na které budete vzpomínat celý život. I snowboardisté zde mají své místo. Čekají tu na ně hned čtyři moderní a skvěle vybavené snowparky.

Lyžařská oblast Sestriere / Via Lattea - fotografie

Běžkařům je k dispozici několik okruhů na upravených stopách v délce 100 km. Ty největší okruhy najdete v Sestrieru a Pragelatu. Dále zde můžete vyzkoušet lyžování na volném terénu, heliski či večerní jízdu na uměle osvětlených svazích. Při zakoupeni šestidenního skipasu je jako bonus jednodenní lyžování ve francouzském středisku Montgenevre. Po náročně stráveném dni doporučujeme navštívit zdejší multifunkční sportovní středisko nebo využít služeb wellnessu. V oblasti Sestriere / via Lattea naleznete vše, co si jen můžete přát.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Sestriere / Via Lattea není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Sestriere nebo Via Lattea

Další hotely v Sestriere nebo Via Lattea naleznete na stránkách, které se na lyžování v Sestriere nebo Via Lattea dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Sestriere / Via Lattea, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.