-

Lyžování Sarentino / Sarntal, Itálie

Lyžování Sarentino / Sarntal - informace

Sarntal/Reinwald ještě stále patří k tajným tipům mezi tyrolskými lyžařskými oblastmi. Není divu, přístup od severu přes Penser Joch je zavřený a z Bolzana sem vede cesta se zdánlivě nekonečnou řadou tunelů. Jako rodinně přátelská a rázovitá se pak prezentuje tato odlehlá oblast. Je pravda, že si v Sarntalu lyžařští profesionálové na své moc nepřijdou, mírně nakloněné kopce jsou ideální spíše pro rodiny s dětmi a požitkáře.

Lyžařská oblast Sarentino / Sarntal - fotografie

Za jasného počasí je z nejvyšší bodu oblasti nádherný panoramatický výhled na jihotyrolské hory. Přes údolí Adige (Etschtal) na západ uvidíte až na Ortles, na jih zase Mendel a nakonec ve směru na jihovýchodní můžete spatřit také Dolomity. Mezi lyžařskou a snowboardovou zábavou na přehledných sjezdovkách mírné až střední obtížnosti tratě se pro rodiny s dětmi nabízejí také možnosti k sáňkování. Běžkaři najdou v okolí jezera Durnholzer See běžkařské trasy s přírodními krásami. Pěší turisté si v údolí Sarntal a v okolních horách přijdou také na své. Velmi populární je jízda na saních tažených koňmi, plemeno „hafling“ patří mezi ty nejznámější v údolí.

Jen půl hodiny jízdy autem od Bolzana, leží Reinwald na konci idylického Sarntalu. Ať už lyže, snowboard, sáně nebo pěšky, Reinwald nabízí zimní dobrodružství pro celou rodinu. Díky moderním zasněžovacím systémům nabízí všem milovníkům lyží a snowboardů ty nejlepší sjezdovky. 6-místná kabinková lanovka, 4-sedačková lanovka a dva lyžařské vleky vás během několika minut vyvezou až do více než 2400 metrů nadmořské výšky.

Lyžařská oblast Sarentino / Sarntal - fotografie

Zábava na lyžích uprostřed třpytivého prašanu, ideální pro milovníky přírody a klidu, romantiky a chytače bronzu. Sjezdovky jsou široké a lemované loukami, což samozřejmě vybízí k jízdě v hlubokém sněhu. Moderní lyžařské středisko v srdci jižního Tyrolska se svahy Evropského poháru a novou 4-sedačkovou lanovkou s ochrannými kryty. Nová sjezdovka o délce asi 3,8 km s převýšením 900 m. Celkem 14 km sjezdovek různých stupňů obtížnosti. Sáňkařská dráha o délce 4,5 km přímo od horní stanice lanovky až k té dolní v údolí, která je jedna z nejdelších sáňkařských drah v jižním Tyrolsku.

Pro běžkaře má zimní Sarntal také rozmanitou nabídku a rozhodně nenabízí žádný rušný provoz. Různé bílé trasy vedou kolem původních selských usedlostí, které jsou denně upravovány pro oba běžkařské styly, mají blízko k srdcím běžkařů ze širokého okolí. Všechny trasy se denně upravují, takže běžkařské zábavě nestojí nic v cestě. Fakta a čísla hovoří sama za sebe: Sotva se nějaký jiný sport hodí lépe pro komplexní vytrvalostní trénink než běh na lyžích.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Sarentino / Sarntal není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Sarentinu / Sarntalu

Další hotely v Sarentinu / Sarntalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Sarentinu / Sarntalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Sarentino / Sarntal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.