-

Lyžování Sappada, Itálie

Lyžování Sappada - informace

Lyžařskou oblast Sappada nalezneme na severu italského regionu Veneto. Její dominantou je hora Mount Peralba se svými 2694 metry. Celkově se řadí k menším zimním oblastem, s pouhými 22 km dobře udržovaných sjezdovek obsluhovaných 16 přepravními zařízeními, ale i přesto nabízí kvalitní lyžování. Během zimních měcíců je Sappada pokryta pláštěm čistě bílé barvy, který ji činí překrásnou a potěší všechny, kteří si sem přijedou zalyžovat. Toto místo je rodištěm mnoha významných sportovců jako např. Silvio Fauer či Pietro Cottrer. Díky dobrým sněhovým podmínkách a perfektnímu systému umělého dosněžování zde lyžařská sezóna trvá od prosince až do dubna.

Lyžařská oblast Sappada - fotografie

Pokud na lyžích teprve začínáte vydejte se do centra města kde je připravena mírná sjezdovka Campetti, která se pro Vás stane skvělým počátečním bodem v lyžování. Zkušenější lyžaři ocení červenou sjezdovku měřící 2,5 km ve středisku Cima Sappada a na snowboardisty zde čeká snowpark s mnoha přírodními překážkami. V roce 2004 se poprvé otevřela brána dětského parku Nevelandia. Tento park je největším italským zimním parkem a pokud cestujete na dovolenou s dětmi věřte, že o ně bude dobře postaráno. Pod vedením školených instruktorů si užijí spousty zábavy a her na různých atrakcích. Vstup je zcela zdarma, platí se až za jednotlivé atrakce.

Celkem 25 km tratí vedoucích krásnou dolomitskou krajinou jistě nepohrdnou milovníci běžek a jako zpestření Vaší dovolené může být originální masopust s průvody dřevěných masek a různými lidovými zvyky, který se pravidelně konná v únoru. Naleznete zde také několik restaurací, kaváren, barů, obchodů, půjčoven sportovních potřeb, směnárnu či diskotéku. Z dalších aktivit se můžete těšit na bruslení na ledě, bazén, saunu, turecké lázně, jízdu na sněžném skútru, jízdu se psím spřežením nebo sáňkování.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Sappada není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Sappadě

Další hotely v Sappadě naleznete na stránkách, které se na lyžování v Sappadě dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Sappada, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.