-

Lyžování Santa Caterina / Valfurva, Itálie

Lyžování Santa Caterina / Valfurva - informace

V rozsáhlé oblasti Alta Valtellina v provincii Sondrio-Lombardia se nachází tato lyžařská oblast. Leží v samém srdci národního parku Stelvio v nadmořské výšce 1738 m a obklopuje ji horský masív Ortlerských hor. Tento překrásný malý lyžařský areál je schopen nám nabídnout vše, co potřebujeme ke strávení příjemné zimní dovolené. Toto místo je nazýváno "poslední bílý ráj".

Lyžařská oblast Santa Caterina / Valfurva - fotografie

Santa Caterina/Valfurva je důležitou lyžařskou oblastí nabízející moderní, pohodlné a bezpečné lanovky. Jsou zde ojediněle fantastické lyžařské podmínky v jarních měsících a s výjimkou víkendů stále poloprázdné až snad prázdné sjezdovky. Nalezneme zde asi 35 km dobře udržovaných sjezdovek pro středně zdatné až zkušené lyžaře, které přinášejí spoustu zábavy. Z místních lyžařských tratí bychom měli vyzdvihnout sjezd pojmenovaný po skvělé italské lyžařce Deborah Compagnoniové, která zde měla svůj domov. Za zmínku stojí také krásná sjezdovka La Fonte.

O kvalitě místních svahů svědčí i fakt, že se zde každý rok koná závod Světového poháru ve sjezdu žen a areál byl i několikrát dějištěm Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Ubytovaní je nabízeno jak v hotelech, apartmánech tak v privátních zařízeních. Další výhodou oblasti Santa Caterina/Valfurva je fakt, že leží v bezcelní zóně. Takže nákupy zde provedené jsou za málo peněz. Proto neváhejte a přijeďte se sem podívat.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Santa Caterina / Valfurva není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Santa Caterině nebo Valfurvě

Další hotely v Santa Caterině nebo Valfurvě naleznete na stránkách, které se na lyžování v Santa Caterině nebo Valfurvě dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Santa Caterina / Valfurva, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.