-

Lyžování Passo Tonale / Ponte di Legno, Itálie

Passo Tonale

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Passo Tonale (Passo Tonale / Ponte di Legno, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Ponte di Legno

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Ponte di Legno v Passo Tonale nebo Ponte di Legnu v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Passo Tonale / Ponte di Legno - informace

Na jihozápadním okraji oblasti Val di Sole, s Trentinem na jedné straně a Lombardií na straně druhé, leží oblíbený italský areál sjezdového lyžování Passo Tonale - Ponte di Legno. Průsmyk Tonale, který leží v nadmořské výšce asi 1.880 metrů, spojuje nejen tyto dva regiony v severní Itálii, ale tvoří také pro celé Trentino hlavní bránu při cestě do Švýcarska. Díky atraktivnímu ledovci Presena, jež se nachází v nadmořské výšce přes 3.000 metrů a kde si vyznavači sjezdových lyží a snowboardu mohou užít dobré lyžování jak v zimě, tak také v letním období.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

Díky výhodné poloze a nadmořské výšce, kdy se většina sjezdových tratí v lyžařské oblasti Passo Tonale nachází od 1.900 metrů výše, se průsmyk obvykle pro lyžaře otevírá jako jeden z prvních areálů v celém alpském regionu včetně Rakouska a uvádí své vleky do provozu již na podzim. A stejně tak se během pozdního jara vznavačům sjezdového lyžování uzavírá jako jeden z posledních v Alpách. Kromě popularity mezi příznivci zimních radovánek a turisty, kteří rádi tráví svou zimní dovolenou na horách, je oblast v okolí průsmyku také významným obchodním centrem.

Více než 30 lyžařských vleků a lanovek dopravuje každým dnem během zimní lyžařské sezóny tisíce lyžařů na celkem 100 kilometrů sjezdovek všech stupňů technické obtížnosti, z nichž více jak polovina má možnost být uměle dosněžována. Ať patříte mezi záčátečníky nebo již zkušené lyžaře, každému se tady zalíbí jinak obtížná sjezdovka a každý si tady nejde takovou, která bude přesně odpovídat jeho představám. Nabídka zahrnuje jak prostorné a technicky nenáročné modré svahy, kde si na své při pohodovém a klidném lyžování přijdou na své zejména začínající lyžaři a rodiny s dětmi, tak také náročné a prudké černé sjezdovky, kde se naopak bude líbit zkušeným sjezdařům a adrenalinovým jezdcům.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

Asi největšími lákadly pro dobré lyžaře jsou 2 černé svahy ze sedla Passo Paradiso jižně od městečka, z nichž jeden je dlouhý úctyhodných 2,7 kilometru, červená sjezdovka Alpino z nadmořské výšky 2.525 metrů kolem vrcholku Monte Serodine, která je dlouhá přes 4 kilometry a také sjezd ze sedla Passo Contrabbandieri, který začíná ve výšce 2.700 metrů nad mořem. Obě posledně zmiňované sjezdové tratě se nacházejí na jižně orientovaných svazích severně od průsmyku.

Ovšem do oblasti Passo Tonale / Ponte di Legno nepřijíždějí strávit svou zimní dovolenou pouze zkušení lyžaři. Za zmínku určitě také stojí cvičné svahy, které se většinou nacházejí v blízkosti hotelů. Tyto sjezdovky jsou většinou na slunných místech a mírně se svažují právě proto, aby se na nich úplní začátečníci naučili rychle a dobře lyžovat. V případě slunečného počasí, které je v této části Itálie velmi časté, se pak pro tyto jedince jedná o velmi příjemné zážitky z lyžování.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

V oblasti průsmyku Tonale a Ponte di Legno ale nemusíte trávit čas zimní dovolené pouze na sjezdových tratích, můžete samozřejmě vyzkoušet i běžky. Ve Vermigliu, oblasti východně od průsmyku, jsou dobře udržované běžecké stopy. Jedná se celkem o 40 kilometrů stezek vedoucích od Passo Tonale a Stavel až po Velon, které vás provedou majestátní horskou scenérií na úpatí zasněžených hor.

Ve večerních hodinách po náročném dni, stráveném buď na sjezdovkách, nebo v běžeckých stopách, pak můžete navštívit mnoho barů, diskoték a hospůdek, kde se konají párty až do pozdních nočních hodin. Pokud by vám lyžařské terény nestačily, jen o necelých 30 kilometrů dále na východ se nachází obrovská lyžařská houpačka Marilleva / Folgarida, světoznámá Madonna di Campiglio a další zimní střediska, která jsou součástí spojení Skirama Dolomiti Adamello Brenta.

Někdo tvrdí, že mnohem více útulné a okouzlující než samotné Passo Tonale, je malé horské městečko Ponte di Legno. Obec se nachází ve výšce necelých 1.300 metrů nad mořskou hladinou a nabízí tak mimo jiné ideální a optimální klimatické podmínky pro zimní turistiku. Společně s Temú jsou součástí lyžařské oblasti Adamello a leží západním směrem od průsmyku. Navzdory rychlému rozvoji cestovního ruchu se tyto dvě obce spojily a snaží se si stále ještě udržet magické kouzlo horských vesnic staré Itálie. Milovníci přírody a klidu se tady budou cítit opravdu skvěle. Ve výjimečných případech nepříznivého počasí se musí použít sněhová děla na umělé zasněžování tratí.

Horští průvodci vás rádi doprovodí při lyžařské túře, doporučí skvělou oblast k freeridingu a vyzkoušet si můžete i jízdu se psím spřežením. A pokud budete chtít už jen relaxovat, čeká na vás v Ponte di Legno také krytý plavecký bazén. Ne nadarmo se tady říká, že nuda je v Ponte di Legnu opravdu cizí slovo.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Passo Tonale nebo Ponte di Legnu

Máte raději zimní dovolenou na sněhu než odpočinek u moře? Pak jste zde na správném místě. Lyžování v Passo Tonale nebo Ponte di Legnu slibuje zábavu pro všechny bez rozdílu věku. Více informací o tomto lyžařském středisku, naleznete na webu zaměřeném na údolí Val di Sole, do kterého patří.

Díky ledovci Presena, si můžete zalyžovat v tomto středisku jak v zimě tak i v létě. Podívejte se na nabídku lyžování v Passo Tonale/ Ponte di Legno a přijeďte si užít perfektní zimní i letní dovolenou.

Střediska Passo Tonale / Ponte di Legno nejsou jediná, která Itálie k zimnímu vyžití nabízí. Kdo navštěvuje Itálii každý rok, zcela jistě již má své oblíbené místo. Pro ty návštěvníky co se chystají do Itálie poprvé, máme přehled všech lyžařských oblastí Itálie a stačí už jen vybírat. Pokud chcete cestovat podle svého a nevíte která místa byste chtěli navštívit, pro vás máme přehled ubytování v Itálii.