-

Lyžování Ortlerské Alpy, Itálie

Solda (Sulden)

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Solda (Sulden) (Ortlerské Alpy, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Ortlerské Alpy - informace

Ortler, který je se svojí výškou 3905 m nejvyšším vrcholem v jižním Tyrolsku, je také perfektní místem pro zimní sporty. Protože je region Ortlerských Alp známý tím, že zde padá hodně sněhu, nabízí oblast se svými nekonečnými svahy také lyžování mimo sjezdovky ve fantastických terénech. Ortler Skiarena je spojením 16 lyžařských oblastí na západě jižního Tyrolska a v Graubündenu (Švýcarsko). Zimní radovánky si můžete užít v těchto lyžařských areálech: Schöneben, Haideralm, Maseben, Watles, Minschuns / CH, Trafoi Ortles, Solda, Senales, Schwemmalm, Pfelders, Meran 2000, Monte San Vigilio, Reinwald, Rittner Horn, Latsch Tarscheralm a Mendel Ruffré (v italském Trentinu).

Lyžařská oblast Ortlerské Alpy - fotografie

Areály Sulden a Trafoi slibují lyžařskou zábavu až do jara, zatímco Stilfser Joch (Stelvio) nabízí lyžování na ledovci od konce května až do konce listopadu. Malý rodinný lyžařský areál v nádherném Trafoi je obzvláště zajímavý pro začátečníky, a to kolem chaty Furkelhütte. Náročnější svahy najdete v oblasti kolem Schaubachhütte a u Madritschjochu, které také představují největší souvislou lyžařskou plochu v regionu. Další lyžařská střediska v Ortler Areně nabízejí spíše lehké až středně těžké sjezdovky. Až do nadmořské výšky 3200 metrů se dostanete moderními lyžařskými lanovkami. Najdete zde také téměř neomezené terény pro zajímavé lyžařské túry.

Pro snowboardisty jsou připraveny powderruny, halfpipe a různé překážky. Běžkování v Suldenu ve výšce 1900 m.n.m. je také úžasný zážitek. A o kvalitě tras svědčí fakt, že je využívají každý rok profesionální běžkaři jako tréninkové středisko. Od roku 2003 je trasa homologovaná jako FIS a je tak využívána pro mezinárodní soutěže. Obzvláště díky vysoké nadmořské výšce ji využívá stále více a více běžkařských mistrů, pro vytvoření optimální krevní hodnoty. Ve večerních hodinách se zde také občas pořádají závody pro veřejnost, protože trať je z větší části osvětlená. Ti, kteří raději běžkují v údolí, mohou využít téměř 7 km dlouhou stopu v Pradu, nejlépe upravenou od prosince do února.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Ortlerských Alpách

Další hotely v Ortlerských Alpách naleznete na stránkách, které se na lyžování v Ortlerských Alpách dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Ortlerské Alpy, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.