-

Lyžování Montecampione, Itálie

Lyžování Montecampione - informace

Lyžařské středisko Monte Campione je snadno dosažitelné, protože leží jen 60 km od městečka Brescia a Bergamo, do Milána je to asi 120 km. Montecampione se nachází nad nádherným údolím, jen 15 minut od 16 km dlouhého jezera Iseo, která má největší vnitrozemský ostrov v Evropě. Lyžařské středisko je velmi oblíbené jak mezi místními tak i cizími návštěvníky, protože jsou zde sjezdovky všech úrovní obtížnosti. Celkem je zde 30 km sjezdových tratí, z toho je 4 km značeno modře, 21 km červeně a 5 km černě. K dispozici je 9 sedačkových lanovek a 2 lyžařské vleky.

Lyžařská oblast Montecampione - fotografie

Lyžařské středisko Montecampione je jedním z nejmladších a nejexkluzivnějších středisek v Itálii, které funguje od poloviny prosince do konce března. K dispozici jsou sjezdovky pro všechny věkové kategorie, přes 70 lyžařských instruktorů a četné horské chaty pro relaxaci a občerstvení. Vleky a lanovky o délce více než 10 km mají přepravní kapacitu 18.000 osob za hodinu a více než 25 km sjezdových stratí může být v případě nepříznivého počasí pokryto umělým sněhem.

Obchody a půjčovny lyží se nacházejí u stanic Montecampione 1200 m v blízkosti lyžařských vleků a Montecampione 1800 m, a ve všech třech stanicích jsou různé restaurace spolu s horskými chatami na vrcholu hory. Jinak lyžařský resort pokračuje až do nadmořské výšky 2000 m. V blízkosti města Boario Spa tak nabízí ideální místo pro lyžování, neboť nabízí začátečníkům, pokročilým i těm nejzkušenějším možnost vyzkoušet a dokonce zlepšit lyžařské umění.

Lyžařská oblast Montecampione - fotografie

Montecampione je směsí sportu, přírody, historie a italské kultury. Existuje zde mnoho věcí, které můžete dělat v této oblasti, najde se tu pro každého něco. Nezapomenutelné výlety na sněžnicích po místních horách za svitu měsíce nebo večeře při svíčkách v horské chatě, lezení po ledu a také lyžování mimo sjezdovky. Lahůdkou jsou lyžařské výlety a let vrtulníkem.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Montecampione není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Montecampione

Další hotely v Montecampione naleznete na stránkách, které se na lyžování v Montecampione dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Montecampione, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.