-

Lyžování Monte Bondone, Itálie

Monte Bondone

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Monte Bondone (Monte Bondone, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Vason

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Vason v Monte Bondone v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Monte Bondone - informace

Monte Bondone je italskou lyžařskou oblastí, ležící nedaleko údolí řeky Adige nad hlavním městem provnicie Trentino Trentem, přímo pod horským masivem Palon. Za dobré viditelnosti je možné z vrcholu Palonu, který se nachází v nadmořské výšce 2.090 metrů, dohlédnou až na pravděpodobně nejznámější jezero v Itálii Lago di Garda.

Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie

Pokud máte rádi lyžování v Itálii a čas své zimní dovolené trávíte raději v menších a klidnějších lyžařských oblastech, je Monte Bondone ideálním místem pro zimní dovolenou a skvělé lyžování právě pro vás. Na sjezdaře tady čeká více než 20 kilometrů pečlivě upravovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti, na kterých si přijdou na své jak úplní začátečníci, kteří zatím nemají se sjezdovým lyžováním prakticky žádné zkušenosti, tak také pokročilí lyžaří, kteří si rádi vychutnají svižnou a sportovní jízdu po prostorných sjezdovkách.

O dopravu se tady stará 5 sedačkových lanovek, které vedou z vesniček Vason a Vaneze na hřeben Palonu. Z Vaneze vyvezou lanovky návštěvníky na vrcholek Montesel, který se nad vesničkou tyčí do nadmořské výšky 1.730 metrů a z Vasonu pak lanovka dopraví vyznavače sjezdového lyžování na kótu 2.090 metrů až na samý vrchol Palonu. Většina zdejších sjezdovek je na lyžařských mapách značena červenou barvou a tyto středně těžké tratě tvoří svými 13 kilometry téměř dvě třetiny nabídky všech lyžařských terénů. Lehké tratě tady dosahují délky 6 kilometrů a nejtěžší černé sjezdovky mají celkovou délku jen asi 1 kilometr.

Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie

Nedaleko od svahů se nalézá krásná kotlina Viote, která je vyhledávána jak milovníky přírody během léta, tak také vyznavači běžeckého lyžování, výletů na sněžnicích či skialpinisty v průběhu zimního období.

Celá lyžařská oblast Monte Bondone prošla v posledních letech modernizací přepravního systému, takže lyžaři jsou na svahy dopravováni moderními lanovkami s dostatečnou přepravní kapacitou. Navíc byl na celých 70 hektarech zdejších svahů vybudován systém umělého dosněžování, takže v případě nedostatku přírodního sněhu je možné všechny místní sjezdovky pokrýt sněhem syntetickým.

Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie

V posledních letech se tu objevilo několik nových sjezdovek a překrásný snowpark, ve kterém se budou cítit jako v ráji hlavně příznivci snowboardingu, freestylu a adrenalinového lyžování. Pro sjezdaře je v oblasti Monte Bondone asi největším lákadlem známá sjezdovka Gran Pista. Ta začíná na vrcholu Palon, měří 3,5 kilometru a má celkové převýšení 800 metrů. Je dostatečně široká jak ve své horní pasáži, kde se kroutí nad hranicí lesa, tak také v dolní části. Lyžaři se na ní určitě nebudou nudit, neboť je zajímavě členitá a sjezdaře dovede až do vesničky Mezavia. Na začátek tratě vyveze zkušené vyznavače alpského lyžování sedačková lanovka Rocce Rosse, která patří k vůbec nejrychlejším lanovým dráhám v Evropě, a pak už stačí se jen spustit na lyžích dolů.

Již zmíněný snowpark se nachází mezi vesničkami Vason a Vaneze. U - rampa, dráha pro boardercross a spousta skoků slibují snowboarderům nezapomenutelné zážitky. Ale ani na běžkaře zde není zapomenuto. Čeká tu na ně krásných 37 kilometrů udržovaných tratí v nádherné přírodě běžeckého centra Viote, které se nalézá v nadmořské výšce necelých 1.600 metrů. V případě špatných sněhových podmínek funguje i na běžkařských tratí umělé dosněžování. Kromě toho tu mají turisté, kteří přijeli prožít zimní dovolenou právě do tohoto italského regionu, také četné turistické stezky pro milovníky nordic walkingu.

Nejste až tak velcí sportovními nadšenci a přesto jste zvolili Monte Bondone jako svou zimní destinaci? To vůbec nevadí. Zajímavé vzpomínky na zimní dovolenou ve vás určitě zanechá návštěva hlavního města provincie Trentino Trenta, kde na Vás čekají historické památky a spousta možností nákupů. Výhodou oblasti Monte Bondone je i skutečnost, že je velmi snadno dosažitelná díky blízkosti dálnice.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Monte Bondone

Další hotely v Monte Bondone naleznete na stránkách, které se na lyžování v Monte Bondone dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Monte Bondone, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.