-

Lyžování Meran 2000, Itálie

Lyžování Meran 2000 - informace

Ve slunné horské kotlině pod vrcholkem Ifinger se rozprostírá Merano 2000, přehledná ale zároveň rozmanitá zimní sportovní oblast s převážně středně těžkými sjezdovkami, útulnými horskými chatami, stejně jako s fantastickými možnostmi pro sněžnicové a lyžařské túry. Kromě toho vás bude fascinovat výhled na pohoří Texelgruppe, město a Dolomity.

Lyžařská oblast Meran 2000 - fotografie

Rekreační oblast Meran v sobě perfektně spojuje městský ruch s přírodními zážitky v krásném horském světě. Obzvláště atraktivní je centrum města s 35 tisíci obyvateli, kde můžete využít kulturní zařízení, příjemné zábavní programy i řadu nákupních příležitostí. Pokud chcete vyrazit na lyže do hor, skibus vás rychle dopraví k dolní stanici lanové dráhy Naif u Schenny.

Ti, kteří dávají přednost klidu, se jistě ubytují hned v místě Schenna nebo v 10 km vzdáleném Haflingu, odkud se můžete přes Falzeben pohodlně dostat do rodinného lyžařského areálu na vrcholku Piffingerköpfl. Mezi Piffingem a Falzebenem vedou sjezdy přes široké lesní mýtiny, o něco výše jsou otevřené a široké sjezdovky. S výjimkou černé sjezdovky Kesseljoch u Mittageru, kde se sjíždějí také milovníci lyžování v boulích, jsou svahy převážně mírné až středně náročné. Ti nejmenší se procvičí v dětské lyžařské škole u Piffingerköpflu, zatímco snowboardisté se většinou vydávají do snowparku u sjezdovky St. Oswald nebo na halfpipe u Mittageru.

Lyžařská oblast Meran 2000 - fotografie

Rychlost až 45 km/h dosahuje alpská bobová dráha Alpin-Bob-Meran 2000 na Piffingerköpflu. Výrazně pomalejší než první celoročně otevřená bobová dráhou v jižním Tyrolsku je to na lyžařských a sněžnicových túrách, pro které je Meran 2000 ideálním výchozím bodem. A kdo už má dost sněhu, ten se vydá do údolí na trasu Waalwege, která je téměř celoročně bez sněhu. Cesta vede podél zavlažovacích systémů, které zde byly zčásti vytvořeny již před staletími.

Do lyžařské a turistické oblasti Merano 2000 se přímo dostanete lanovkou z Naiftal / Obermais. Zejména pro zimní období se v posledních letech neustále zlepšují a rozšiřují technické infrastruktury. Díky moderním vlekům a novým zasněžovacím zařízením je sníh na lyžařských a sáňkařských tratích po celou zimu zaručen. Lyžařský areál Meran 2000 je ideální zimní destinací jak pro ambiciózní lyžaře tak pro odpočinek hledající rodiny. Kromě toho patří do lyžařského spolku Ortler Skiarena, který zahrnuje 5 lyžařských středisek mezi Meranem a Nauders.

Lyžařská oblast Meran 2000 - fotografie

Merano je středomořským ostrovem v srdci Alp. V zimě teploty zřídkakdy klesnou pod 0 stupňů a sluneční záření je obzvláště dlouhé, je zde málo srážek, bezvětří a žádná mlha. Ne náhodou obdrželo Merano již v 19. století označení „klimatické zimní středisko“. Již více než 150 let podstupují lázeňští hosté na jaře mléčnou kúru (z kozího mléka) a na podzim zase hroznovou kúru. Dnes lázeňské město Merano nabízí řadu způsobů, jak uvolnit své tělo a duši a vyplnit dovolenou různými léčebnými a wellness programy.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Meran 2000 není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Meranu 2000

Další hotely v Meranu 2000 naleznete na stránkách, které se na lyžování v Meranu 2000 dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Meran 2000, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.