-

Lyžování Marilleva / Folgarida, Itálie

Lyžování Marilleva / Folgarida - informace

Lyžařská oblast Marilleva/Folgarida je obklopena horskými masivy Brentských Dolomit, Ortlerských Alp a oblastí Adamello Brenta. Je rájem hlavně turistů z Čech, Slovenska a Polska. Občas můžete mít pocit, že jste někde v Krkonoších či Tatrách. Není se ani čemu divit, jelikož oblast nabízí vše, co si jen od zimní dovolené můžete přát. Ubytování je přímo na lyžařských sjezdovkách, najdeme zde snadné lyžařské trasy, sníh až do konce dubna, sluncem zalité tratě a to všechno za dobré ceny.

Lyžařská oblast Marilleva / Folgarida - fotografie

Za takovými podmínkami je každý ochoten cestovat i několik set kilometrů. Najdeme zde 25 km modrých, 18 km červených a 7 km černých lyžařských sjezdovek, na které vás dopraví 19 lanovek a 5 vleků. Kromě překrásné zdejší přírody je výhodou také blízkost střediska Madonna di Campiglio, do něhož se dostanete díky skipasu SuperSkirama a nemusíte ani sundavat lyže z nohou.

Vaše lyžařské dobrodružství můžete třeba začít ve střediscích Marilleva 900 a Marilleva 1400, odkud se pomocí lanovky dostanete na severní svahy. Počátečním bodem střediska Folgarida/Marilleva je dolní stanice lanovky v lyžařském středisku Marilleva 900. Ta Vás během několika málo minut doveze až do centra skiareálu, kde narazíme na lyžařské školy a lyžaře začátečníky. Ti odvážnější mohou nasednout na vlek vedoucí k vrcholu hory Doss della Pessa, kde na ně čeká svah s boulemi a opodál i prudká sjezdovka Nera Marilleva.

Lyžařská oblast Marilleva / Folgarida - fotografie

Z dalších sportovních aktivit je v nabídce kluziště, tenis, krytý bazén, bruslení na ledě či výlety na sněžnicích za poznáváním zdejší krajiny. V lyžařské oblasti Folgarida/Marilleva je téměř vždy slunečno a to zaručuje její oblíbenost. Tento skiareál uspokojí začátečníky, rodiny s dětmi, i profesionální lyžaře a snowboardisty.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Marilleva / Folgarida není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Marillevě nebo Folgaridě

Další hotely v Marillevě nebo Folgaridě naleznete na stránkách, které se na lyžování v Marillevě nebo Folgaridě dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Marilleva / Folgarida, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.