-

Lyžování Madonna di Campiglio / Pinzolo, Itálie

Pinzolo

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Pinzolo (Madonna di Campiglio / Pinzolo, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Madonna di Campiglio / Pinzolo - informace

S nádhernými kulisami horských vrcholků pohoří Brenta a s rozsáhlou sítí sjezdovek na obou stranách údolí patří Madonna di Campiglio mezi nejlepších deset italských zimních středisek. Pohostinnost, elegantní prostředí, kvalita služeb a obzvláště sněhová nabídka a příroda zde pomáhají vytvořit jednu z turistických oblastí v Alpách. Číslem jedna je Madonna di Campiglio jistě i proto, že zde najdete sjezdovky všech úrovní obtížnosti. Většina sjezdovek je červená nebo modrá, takže začátečníci tady mají velký výběr, ale i pro zkušené lyžaře nabízí tento lyžařský areál několik lyžařských bonbónků, v podobě sjezdu 3-Tre na Canalone Miramonti nebo svah Amazzonia z vrcholu Rifugio Pradalago. Čtyři kabinkové lanovky, různé sedačkové lanovky s automatickým zavíráním a síť lyžařských vleků to je výčet, který vám zaručí, že nebudete nikde stát dlouhé fronty.

Lyžařská oblast Madonna di Campiglio / Pinzolo - fotografie

Pokud s lyžováním teprve začínáte, tak žádný strach! Lyžovat vás zde naučí v 5 lyžařských školách se 150 instruktory nejen klasický sjezd, ale také novější disciplíny jako je snowboarding nebo carving. První italská snowboardová škola nevznikla nikde jinde než v Madonně di Campiglio a také se zde pravidelně konají závody Světového poháru. Snowpark Ursuspark pod vrcholem Passo Grosté je považován za jeden z největších funparků v Evropě. O zvláštní zábavu se postará i snowpark Brentapark, který leží v krásné oblasti Brusa di Grual. Každý víkend se zde konají jedinečné akce a párty pořádané pro všechny freestylisty.

Pokud dáváte přednost severským disciplínám, najdete ideální terény v lesích nad městečkem, kde je připraveno na 55 km upravených běžkařských tratí. Vybraná je zde nejen společnost ze světa filmu a sportu, kultury a umění, podnikatelů a mezinárodní smetánky, ale také nabídka après-ski. Po večeři a přípitku při svíčkách, poté co ochutnáte typické pokrmy trentinské kuchyně, přijde noc. A traduje se, že návštěva diskotéky v Madonně di Campiglio je téměř pro každého povinností. Pokud, ale máte raději klidnější atmosféru můžete se vydat za svitu pochodní na lyžích dolů do údolí. A nebo se můžete nechat vyvézt lanovkami na vrchol Doss del Sabion odkud se vám naskytne nejkrásnější panoramatický pohled na celé údolí Val Rendena.

Lyžařská oblast Madonna di Campiglio / Pinzolo - fotografie

Nesmíme opomenout zmínit také Pinzolo, nefalšovanou horskou vesnici a živé turistické centrum, které nabízí dobrodružství i klid zároveň, zábavu i sportovní aktivity, pohostinnost s dlouholetou tradicí a lyžařské výlety s horskými průvodci přes bílé sněhové pláně. Navíc zde po celou zimní sezonu jezdí zdarma skibus, který spojuje Pinzolo s přilehlými vesnicemi Madonny di Campiglio. Lyžařská škola v Pinzolu má více instruktorů, včetně horských vůdců a učitelů běžkování, někteří se specializují na snowboardingové lekce a výuku dětí. Kdo je na lyže ještě příliš malý nebo jen prostě nemá chuť, může strávit den v mateřské škole při různých hrách, procházkách, sáňkování nebo stavění sněhuláka. Děti vám zde mohou pohlídat již od 3 měsíců věku. Sníh je v průběhu celé sezóny zajištěn a umožňuje návštěvníkům vše na co si ze zimních sportů jen pomyslí. Od lyžování, snowboardingu, telemarku, horské turistiky až po běžkování na osvětleném běžkařském okruhu s umělým zasněžováním u obce Carisolo nebo nádherné stopě Pinzolo-Caderzone, slibuje dobrodružství ve sněhu všeho druhu. Kromě toho má Pinzolo zimní stadion, který je otevřen i v létě.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Madonně di Campiglio nebo Pinzolu

Další hotely v Madonně di Campiglio nebo Pinzolu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Madonně di Campiglio nebo Pinzolu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Madonna di Campiglio / Pinzolo, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.