-

Lyžování Madesimo, Itálie

Lyžování Madesimo - informace

Madesimo, renomovaný a elegantní prázdninový resort, nabízí moderní infrastrukturu hotelů, rezidencí a rozsáhlou nabídku pro strávení volného času. Madesimo a Campodolcino jsou dvě výše položené obce, které jsou ideální pro strávení zimní dovolené. Nadšení sportovci, od alpského lyžování až po běžky nebo lyžařské túry, zde najdou perfektně vybavený lyžařský areál. Nelyžaři ale také zkrátka nepřijdou, procházky a túry zasněženou krajinou jsou zaručeny od listopadu až do května.

Lyžařská oblast Madesimo - fotografie

Výška sněhové pokrývky až 4 metry zajišťuje Madesimu titul „extrémní záruka sněhu“. Je to jedno z mála míst v Alpách, které je obdařeno sněžením jak ze severu (centrální Alpy) tak z jihu. Lyžařský areál je milovníky zimních sportů opravdu oblíbený. 50 km sjezdovek různé náročnosti s moderními vleky, lanovkami a umožňuje sjezd až do údolí. Od roku 1996 je Campodolcino spojeno s lyžařským areálem moderní podzemní lanovou dráhou Sky Express a nabízí tak kratší čekací doby a pohodlí.

Skiareál je ideální i pro začátečníky a rodiny s dětmi, ale také pro zkušené lyžaře je zde připravena lyžařská nabídka, jako například sjezdovka FIS nebo snowpark pro snowboardisty. Pro lyžařské túry a běžky jsou zde k dispozici nejrůznější stezky a trasy. Vyzkoušet si můžete také další zimní sporty jako je lezení po ledu, telemark, nebo výlety na sněžnicích.

Lyžařská oblast Madesimo - fotografie

Areál je vybaven moderními sedačkovými a kabinkovými lanovkami, které slibují téměř nulové čekací fronty. Díky vysoké nadmořské výšce jsou sjezdovky dobře zasněžené, ale také perfektně upravené. Množství kvalitních a rozmanitých sjezdovek všech úrovní obtížnosti je doplněno o slavný a náročný sjezd Canalone, který vyžaduje opravdu skvělou kondici.

Nejdelší sjezd je dlouhý 6 km a vede z vrcholku Pizzo Groppera do Madesima. Svahy s čerstvým prašanem najdete v údolí Val di Lei. Pro začátečníky ideální Motta nabízí široké a ploché svahy pro carving, ale jsou zde také 2 funparky a svahy s hlubokým sněhem.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Madesimo není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Madesimu

Další hotely v Madesimu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Madesimu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Madesimo, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.