-

Lyžování Folgaria / Lavarone, Itálie

Lyžování Folgaria / Lavarone - informace

Lyžařský areál "Ski tour dei Forti" je součástí svazku Skirama Dolomiti a nabízí přes 80 km sjezdovek, několik desítek vleků a lanovek a dvě běžkařské tratě. Je pravým rájem nejen pro lyžování, ale také pro snowboarding, telemark, běžky, lyžařské túry, sáňkování, bruslení či výlety na sněžnicích. Sjezdovky areálů Folgarida a Lavarone nabízejí svahy všech úrovní pro každého lyžaře a snowboardistu. Tato oblast je zajímavá především pro milovníky běžek. Běžkařská centra v Passo Coe a v Millegrobbe jsou dokonce homologovaná pro mezinárodní závody. Pro začínající běžkaře je vhodné středisko Forte Cherle.

Lyžařská oblast Folgaria / Lavarone - fotografie

K náhorní plošině patří také vesnice Luserna, která je známá díky zvláštnímu místnímu jazyku. Cimbrijci, jsou mluvící menšina s bavorským přízvukem a je jednou z enkláv v severní Itálii. Mezi zajímavosti střediska patří fakt, že zde kdysi trávil letní prázdniny Sigmund Freud. Celá náhorní plošina tří obcí je jakýmsi svědectvím z doby první světové války. v okolí najdete opevnění z této doby, podle kterých je také pojmenovaná lyžařská túra „Skitour dei Forti“. Krajina lyžařské oblasti je velmi charakteristická a kromě jezera u Lavarone, má také nejvyšší jedle v Evropě: L 'Avez del Prinzep. Vodopád Hofentol, naučná stezka u Lavarone nebo botanická alpská zahrada na Passo Coe jsou dalšími atrakcemi, které můžete místo lyžování objevovat.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Folgaria / Lavarone není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování ve Folgarii nebo Lavarone

Další hotely ve Folgarii nebo Lavarone naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Folgarii nebo Lavarone dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Folgaria / Lavarone, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.