-

Lyžování Folgaria / Lavarone, Itálie

Folgaria

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Folgaria (Folgaria / Lavarone, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lavarone

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Lavarone ve Folgarii nebo Lavarone v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Folgaria / Lavarone - informace

Lyžařský areál "Ski tour dei Forti" je součástí svazku Skirama Dolomiti a nabízí přes 80 km sjezdovek, několik desítek vleků a lanovek a dvě běžkařské tratě. Je pravým rájem nejen pro lyžování, ale také pro snowboarding, telemark, běžky, lyžařské túry, sáňkování, bruslení či výlety na sněžnicích. Sjezdovky areálů Folgarida a Lavarone nabízejí svahy všech úrovní pro každého lyžaře a snowboardistu. Tato oblast je zajímavá především pro milovníky běžek. Běžkařská centra v Passo Coe a v Millegrobbe jsou dokonce homologovaná pro mezinárodní závody. Pro začínající běžkaře je vhodné středisko Forte Cherle.

Lyžařská oblast Folgaria / Lavarone - fotografie

K náhorní plošině patří také vesnice Luserna, která je známá díky zvláštnímu místnímu jazyku. Cimbrijci, jsou mluvící menšina s bavorským přízvukem a je jednou z enkláv v severní Itálii. Mezi zajímavosti střediska patří fakt, že zde kdysi trávil letní prázdniny Sigmund Freud. Celá náhorní plošina tří obcí je jakýmsi svědectvím z doby první světové války. v okolí najdete opevnění z této doby, podle kterých je také pojmenovaná lyžařská túra „Skitour dei Forti“. Krajina lyžařské oblasti je velmi charakteristická a kromě jezera u Lavarone, má také nejvyšší jedle v Evropě: L 'Avez del Prinzep. Vodopád Hofentol, naučná stezka u Lavarone nebo botanická alpská zahrada na Passo Coe jsou dalšími atrakcemi, které můžete místo lyžování objevovat.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Folgarii nebo Lavarone

Další hotely ve Folgarii nebo Lavarone naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Folgarii nebo Lavarone dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Folgaria / Lavarone, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.